Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Miłość, recenzja książki dla dzieci

Miłość - premiera wzruszającego picturebooka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jako mama uznaję, że moja miłość do dziecka jest oczywista. Kocham bezwarunkowo, nieskończenie, niezależnie od miejsca i czasu.  Właściwie im większa odległość dzieli nas od bliskich, tym bardziej rosną tęsknota i emocje z nią związane.

Dziecko postrzega czas inaczej, a stałość dziecięcych wyobrażeń jest dość krucha. Mama jest, przytula, całuje, więc kocha, ale gdy znika z oczu, wychodzi na kilka godzin, zostawia w przedszkolu, zaczyna brakować jej ciepła i czułości. Pytania i wątpliwości mnożą się w nieskończoność i nie ma już nic pewnego, mimo że mama wielokrotnie zapewniała o swojej miłości.

Jako rodzic i pedagog wiem, jak szybko w dziecięcej główce roją się straszliwe wątpliwości i ciągle poszukuję na nie skutecznego remedium. Wydawnictwo Zielona Sowa właśnie oddaje w nasze ręce książkę Miłość, pozycję obowiązkową w domu małego człowieka.

Tosia mieszka z mamą, tatą, bratem Tomkiem oraz psem Fuksem. Mama Tosi mówiła, że „Kochać kogoś to znaczy być przy nim blisko. Tak blisko, jak tylko zdołasz!” i ta miłość zawsze otaczała dziewczynkę i jej rodzinę, także babcię i dziadka. Miłość to była taka nić, która łączyła ją z bliskimi i otulała mięciutko jak kocyk. Aż nadszedł dzień, w którym Tosia musiała pójść do przedszkola i zostać tam bez mamy. Co teraz? Jak miłość bliskich ją odnajdzie? Czy naprawdę nadal ją otacza, skoro Tosia już jej nie czuje?

Ten rewelacyjny picturebook podbił nasze serca, nie tylko treścią ale też pełnymi ciepła, pastelowymi ilustracjami Kirsti Beautyman otulającymi dobrymi emocjami. Miękki kocyk, rodzina i ta właśnie książka, to gotowa recepta na dziecięce poczucie bezpieczeństwa. Tu już nie trzeba silić się na dodatkowe rozmowy, wyjaśnienia i zapewnienia. Przytulanie i bycie razem to najlepsze dopełnienie lektury. Uwaga, u nas skutkiem ubocznym stał się zakup lampionów w postaci domków, które dziewczynki nagle zapragnęły mieć. Alinka stwierdziła, że z Miłością i lampionami w naszym domu walentynki będą przez cały rok. 🙂

Miłość 
Corrinne Averiss
ilustratorka: Kirsti Beautyman
Wydawnictwo Zielona Sowa |
s. 32
format: 250×290
Wiek: 4+

Miłość - premiera wzruszającego picturebooka

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent