Weleda
Weleda Baby

W cieniu drzew. Jesień pana Zrzędka. Recenzja komiksu

w cieniu drzew komiks recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jesień pana Zrzędka to komiks, który został wydany przed wydawnictwo Egmont w serii Mój pierwszy komiks. Warto zwrócić uwagę na tę serię, bo często komiksy są tym, po co z przyjemnością sięgają dzieciaki uczące się czytać. Na przykładzie Jesieni pana Zrzędka mogę napisać, że komiks ma niewiele tekstu, krótkie zdania, a przede wszystkim czytelny font złożony z samych wielkich liter.

Fabuła jest prosta, humorystyczna, a układ kadrów intuicyjny. Dzięki temu początkujący czytelnik będzie mógł z łatwością cieszyć się z lektury. Dodatkowo komiks ten jest też świetną propozycją do czytania na głos. Mój pięciolatek uwielbia komiksy, jednak ich głośne czytanie jest dla mnie uciążliwe i irytujące. Przy niewielkiej ilości dialogów jest dużo łatwiej. Tu, zdecydowaną większość historii, opowiadają ilustracje.

O czym traktuje przygoda pana Zrzędka?

Tytułowy bohater to borsuk, który szykuje się do zimy zamiatając liście sprzed swego domu. Niestety, zdanie to nie jest łatwe. A to wiewiórki rozsypią zebrane liście, a to przyjaciel wpadnie na ostatniego robaka przed zimowym snem. Choć Borsuk jest z natury mrukliwy i marudny, to dobry z niego przyjaciel i pomaga wszystkim potrzebującym wsparcia. Niestety, gdy po wielu przygodach i dobrych uczynkach wraca do nory nie może nawet dostać się do domu. Jego drzwi zostały kompletnie zasypane liśćmi. W bezsilnej złości łamie miotłę i biegnie w głąb lasu, gdzie długi spacer i drzemka pozwalają mu się uspokoić. Niezwykle rozczulają mnie ostatnie kadry ukazujące zrzędliwego borsuka wracającego do domu. Okazuje się, że wszystkie liście zostały sprzątnięte, przez odwdzięczających się w ten sposób przyjaciół.

Ten prosty przekaz jest bardzo czytelny dla młodego czytelnika.  A mnie dodatkowo urzekła postać borsuka, która jest pozornie sprzeczna – zrzędliwa i uczynna jednocześnie – a przy tym, tak pełna uroku.

Jesień pana Zrzędka to komiks, który niezwykle nam się spodobał. Na pewno wzbogacimy naszą domową biblioteczkę o kolejne tomy serii W cieniu drzew licząc na równie udane przygody innych leśnych bohaterów.

Ewelina Zielińska

Mój pierwszy komiks 5+. W cieniu drzew. Jesień Pana Zrzędka. T. 1
Wydanie: 2022
Seria/cykl: W CIENIU DRZEW, MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5+
Scenarzysta, ilustrator: Dav
Tłumacz: Ernest Kacperski
Typ oprawy: gąbka
Data premiery: 2021
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont

379 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent