Weleda
Weleda Baby

Świat w piżamie, recenzja książki o zawodach spędzających sen z powiek

Świat w piżamie recenzja książki dla dzieci, opinie o książce
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Przetwarzanie rzeczywistości i pragnienie poznawania świata potęguje u dzieci chęć zadawania pytań o wszystko, co niejasne i niezrozumiałe. Nie można mieć im tego za złe. Dynamiczne zmiany rozwojowe, jakie zachodzą u dzieci w wieku przedszkolnym mają im pomóc uporządkować otaczający świat, nabyć gotowość do poszanowania norm i zasad, przygotować się do pełnienia w przyszłości ról społecznych. Jak w takim razie poradzić sobie z ogromem pytań? Jeśli dotyczą tajemnic skrywanych przez noc, można sięgnąć po książkę Świat w piżamie Justyny Drobkiewicz, w której dociekliwy bohater szuka odpowiedzi na każde pytanie związane z niezwykłym, nocnym życiem.

Krzyś to bardzo ciekawy świata przedszkolak, który wykorzystuje każdą okazję, by znaleźć odpowiedzi na nurtujące go pytania. A szczególnie jedno: co się dzieje nocą, kiedy idzie spać? Wsłuchując się w opowieści starszej siostry, rodziców oraz dziadków, chłopiec dowiaduje się, że kiedy on zasypia, dorośli nadal pracują, często do rana. Okazuje się, że pielęgniarka i lekarz muszą czuwać w szpitalu przy chorych, piekarz upiec pyszne bułki, a policjant i strażak pilnować bezpieczeństwa mieszkańców i porządku na drogach. Chłopiec z ciekawością chłonie wszystkie informacje o fascynującym, nieznanym mu dotąd świecie. O kim jeszcze opowiedzą mu rodzice i dziadkowie? A może sami nie śpią w nocy, wykonując swoją pracę? O wszystkim dowiecie się, sięgając po książkę.

Świat w piżamie wydawnictwa Dwukropek to drugie wydanie dydaktycznej lektury Justyny Drobkiewicz, uzupełnione o ilustracje Anny Simeone. Łatwa w odbiorze historia, napisana przystępnym językiem z pewnością znajdzie wielu fanów wśród przedszkolaków, którzy kochają książki za humor i nowinki, rozbudzające ciekawość światem. Dodatkowo, postawa wzbudzającego sympatię Krzysia, z którym mogą utożsamiać się dzieci, oprócz wielu chwil dobrej zabawy korzystnie wpłynie na ich rozwój poznawczy, odpowiadając na niejedno pytanie.

Książka podzielona została na czternaście krótkich, ale szczegółowo opisanych rozdziałów, opowiadających o zawodach, w których pracę wykonuje się nocą. Na kartach pozycji znajdą się zatem ciekawe fakty o pracy policjanta, stróża nocnego, pilota i wiele nowych dla dzieci haseł, związanych z poruszanymi tematami (np. linie papilarne, obchód). Zabieg ten pomaga utrzymać ciekawość czytelnika na wysokim poziomie, a czytanie podzielić na kilka dni.

Książka Justyny Drobkiewicz jest również cenną propozycją dla opiekunów, którzy pracując w nocy, chcą przybliżyć swoim pociechom powód późnego wychodzenia do pracy, kiedy większość ludzi idzie spać.

Świat w piżamie to warta przeczytania książka dla najmłodszych, wyczerpująca temat niezwykłego nocnego życia mieszkańców miasta. Sprawdźcie, czy spodoba się i waszym pociechom.

Eliza Idczak

Świat w piżamie
Autor:  Justyna Drobkiewicz
Ilustracje: Anna Simeone
wiek: 4+,
stron 64,
oprawa twarda,
format 230×270 mm
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Dwukropek.

834 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent