UD

Śrubek i tajemnice Maszynerii – recenzja książki dla dzieci

Śrubek i tajemnice Maszynerii opinie o książce dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Czytanie książki o wirusach, epidemii i zarazie w środku epidemii, przyznacie, że jest nieco dziwnym pomysłem. Właśnie taką lekturę zafundowałam sobie w czasie, kiedy na całym świecie rządzi potworny wirus. Książka Jana Bliźniaka co prawda traktuje temat wirusa komputerowego, ale czytając ją, zobaczycie sami, jak wiele w niej z obecnej sytuacji. Czyżby autor był wizjonerem? Na to wygląda!

Czytelnik znajdzie w książce Śrubek i tajemnice Maszynerii przyjaźń, przygodę, a także dużo przykładów odwagi naszego głównego bohatera, Śrubka. Sporo wątków detektywistycznych trzyma czytelnika w napięciu do ostatniej strony. W zasadzie od samej okładki czytelnik przepada na dobre, a to za sprawą przyciągających uwagę ilustracji Grażyny Rigall, przypominające mi postacie z filmu Roboty, który ogromnie lubię. Szata graficzna doskonale uzupełnia opowieść autora.

Śrubek i tajemnice Maszynerii jest wspaniałą opowieścią dla młodzieży i starszych dzieci, ale też spodoba się niejednemu dorosłemu. Pozycja plasuje się między bajką a „dorosłą” powieścią. Powieść ma wiele wątków, sporo walorów wychowawczych i poznawczych.

Po przeczytaniu książki dziecku, z dzieckiem lub przez dziecko mamy piękne pole do popisu, aby podjąć z małoletnim dyskusję. I to jest właśnie najfajniejsze, że kończąc lekturę żyje ona nadal, bo wciąż o niej rozmawiamy. Pojawiają się ważne tematy: społeczeństwo, przyszłość, kłamstwo czy polityka. Dla młodego człowieka to trudne tematy, ale od czego ma dorosłych? Po lekturze książki Jana Bliźniaka będzie wiele powodów do dyskusji.

 

Śrubek i tajemnice Maszynerii
Autor: Jan Bliźniak
Zilustrowała: Grażyna Rigall
Stron: 176
Oprawa: twarda
Wydawnictwo Adamada

614 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent