Sprint. Recenzja gry dla dzieci

Sprint

Gry kooperacyjne cieszą się dużą popularnością, zwłaszcza wśród młodszych graczy. Ich niewątpliwą zaletą jest fakt, że wszyscy uczestnicy rozgrywki stają przeciwko grze. Dzięki temu dzieciom łatwiej przełknąć gorycz porażki, a zwycięstwa cieszą równie mocno, jak w innych typach gier. Przykładem rozgrywki kooperacyjnej jest „Sprint”.

To gra mająca charakter wyścigu. Na linii startu spotykają się żółw i zając, którzy chcą przekonać się, kto pierwszy dotrze do mety. Gracze wcielają się w postać żółwia. Chcą utrzeć nosa zającowi przechwalającemu się swoją prędkością.

Wygrywa ten, kto pierwszy przekroczy linię mety. W zabawie może wziąć udział od 2 do 4 graczy, rozgrywka trwa około 15 minut.

Każda z rund ma dwa etapy. Najpierw gracz na podstawie szacunków musi chwycić do ręki określoną liczbę kart. W kolejnym ruchu przesuwa żółwia o ilość zdobytych w rundzie punktów. Gra łączy więc elementy planszówki i karcianki. Całość zamknięta jest w małe poręczne pudełko. Dzięki temu grę łatwo przechowywać lub zabrać ze sobą na wycieczkę.

SprintW grze przewidziano wariant dający możliwość skrócenia czasu rozgrywki oraz dostosowania trudności do wieku najmłodszych uczestników.

Sprint jest planszówką bardzo prostą, poznanie zasad trwa kilka minut. Instrukcja dołączona do gry ma mały format, co może wpływać niekorzystnie na jej czytelność. Na stronie Wydawnictwa FoxGames znajdziecie jednak krótką i rzeczową instrukcję wideo.

„Sprint” polecam wszystkim tym, którzy lubią szybkie rozgrywki i bardzo proste zasady.

Monika Górka

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie