Wyścig po Złotego Żołędzia. Recenzja książki dla dzieci

Wyścig po Złotego Żołędzia - światowy bestseller

Mała, zwinna leśna wiewiórka jest niezwykle szybkim zwierzątkiem. Nie dość, że wspaniale potrafi się ścigać, to jeszcze uwielbia wygrywać.

W swojej kolekcji ma już wiele trofeów zdobytych w słynnym już wyścigu o złotego żołędzia! Ale to jej absolutnie nie wystarczy – wiewiórka chce być coraz lepsza i jeszcze szybsza!

Dlatego właśnie bierze  udział w kolejnych zawodach. Jednak tym razem nie startuje solo – nowe zasady wyścigu wymuszają na niej zebranie drużyny i odnalezienie żołędzia w grupie. Wiewiórce pomysł wcale się nie podoba, jest zła i wątpi, czy uda jej się wygrać te zawody.

Wiewiórka niechętnie startuje z grupą swoich przyjaciół, zapominając o nich już na samym początku wyścigu i sama próbuje odnaleźć ukrytego żołędzia. Po drodze gubi swoją grupę, musi wracać po przyjaciela żółwia, szukać kumpla bobra… Jej plan wygranej bardzo szybko się psuje. Czy uda jej się zdobyć kolejne trofeum? A może tym razem coś innego okaże się ważne? Czy zwierzątka pomogą jej zrozumieć, jaki jest sens prawdziwej przyjaźni?

Wyścig po Złotego Żołędzia

Książeczka „Wyścig po złotego żołędzia” to pozycja obowiązkowa dla dzieci, które chcemy nauczyć podstawowych życiowych wartości. Przyjaźń bezapelacyjnie jest jedną z nich.

Dlatego warto sięgnąć po tę książkę, przeczytać ją dziecku i omówić jej treść.

Opowieść jest krótka, pisana bardzo łatwym i zrozumiałym dla maluchów językiem. Ilustracje są kolorowe i utrzymane w iście jesiennym tonie. Duży format książki pozwala najmłodszym czytelnikom dokładnie przyjrzeć się obrazkom. Przyjazny klimat opowieści i pouczająca pointa bardzo uatrakcyjniają tę pozycję.

„Wyścig po złotego żołędzia” to lektura idealna dla dzieci już od drugiego roku życia. Cena detaliczna za tę pozycję to 29,80 zł.

PODSUMOWANIE:

„Plusy”:
–  krótka treść zakończona morałem;
–  bardzo kolorowa szata graficzna.

„Minusy”:
–  ze względu na duży format, książka nadaje się bardziej do użytku domowego; ciężko zabrać ją w dalszą podróż;
–  dość wysoka cena.

Wyścig po Złotego Żołędzia

Wyścig po Złotego Żołędzia
Ilość stron: 40
Rodzaj: twarda, pełny kolor
Format: 271×276
Data wydania: 2019-09-05
Wydawnictwo Amber

Katarzyna Przybysz

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie