UD

Mopsiak piecze ciasto. Recenzja książki dla dzieci

Mopsiak piecze ciasto
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Mopsiak jest przezabawnym psem o śmiesznym wyglądzie. Ma płaski pyszczek i pokręcony ogonek. To mały psiak z wielkimi marzeniami! Chce upiec tort i tym samym wygrać popularny program kulinarny w telewizji.

W domu razem z Mopsiakiem mieszkają jeszcze kotka Mela i rybka Flora. Mela jest psotnikiem, który przeszkadza Mopsiakowi w każdy możliwy sposób. Flora natomiast bardzo wspiera psiaka w jego marzeniach.

Zwierzaki o tak różnych uosobieniach to mieszanka wybuchowa! Podczas pieczenia ciasta dom zamienia się w jeden wielki rozgardiasz! Czy przyjaciołom uda się pogodzić swoje charaktery? Czy Mopsiak spełni swoje marzenie?

Ta książka to swoista przygoda dla dziecka! Jest w niej zarówno humor, jak i nauka o tym, że trzeba się wspierać i pomagać sobie nawzajem. Pokazuje, że bez względu na różnice charakterów i odmienne upodobania, prędzej czy później warto osiągnąć kompromis i podać przysłowiową rękę na zgodę.

Mopsiak piecze ciasto

W książce są ciekawe zwroty akcji, które utrzymują szybkie tempo opowieści. Dzięki temu historię czyta się jednym tchem.

Ilustracje w książce stanowią jedynie dodatek. Właściwie bardziej przypominają luźne szkice niż książkowe obrazki. Kwintesencją jest tu jednak tekst. Nie bez przyczyny pozycja ta jest polecana dla dzieci powyżej 6-ego roku życia. Język książki jest nowoczesny i przystępny dla kilkuletniego czytelnika. Myślę, że nawet rodzice znajdą w tej historii coś dla siebie!

Jeśli jesteście już znudzeni historiami o księżniczkach i dzielnych rycerzach, ta pozycja zdecydowanie wprowadzi trochę szaleństwa w codzienny rytuał czytania bajek. Jest odskocznią od popularnych bohaterów i miłą odmianą. Znajdziemy w niej coś nowatorskiego i zaskakującego. Mały format książeczki dodatkowo ułatwia zabranie jej w wakacyjną podróż. Idealnie nadaje się również na prezent zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek.

Sugerowana cena detaliczna za tę pozycję to 16,99 zł.

Mopsiak piecze ciasto
autor: Pamela Butchart
ilustracje:  Gemma Correll
Wydawnictwo Zielona Sowa
s. 112, format 128×198
Wiek: 6+

Katarzyna Przybysz

755 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent