Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Przyroda Dzieciom czyli wycieczka do lasu bez wychodzenia z domu. Recenzja

Przyroda Dzieciom: W lesie. Najpierw podcast dla dzieci, teraz premiera książki
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Innowacyjne, łatwo dostępne, różnorodne i darmowe. O co chodzi? Oczywiście o podcasty, których dużą wartość dostrzega coraz większe grono osób dorosłych. Czy możliwe jest by również dzieci pokochały tę formę przekazu? Możecie to sprawdzić z projektem Przyroda Dzieciom wydawnictwa Nina i Miko.

Przyroda Dzieciom to seria podcastów i książeczek w jednym. W najbliższym czasie mają ukazać się osobne książki do każdego odcinka, a na razie możemy cieszyć się jedną z nich, lekturą W lesie, uzupełniającą odcinek podcastu o tym samym tytule.

Jest wiosna. Pogoda sprzyja spacerom, więc trzyosobowa rodzina wybiera się na wycieczkę do lasu. Pośród drzew słychać stukanie dzięcioła, a nieco dalej swoje koncerty rozpoczyna kukułka i słowik. Rodzina przygląda się również ziębie, dzikom, a nawet schowanemu wśród drzew łosiowi. Czy coś jeszcze usłyszą podczas swojej wyprawy? Może posłuchacie z nimi?Przyroda dzieciom w lesie

Przyroda Dzieciom. W lesie to kwadratowy, kartonowy picturebook o prostym w odbiorze tekście, który szczególnie spodoba się dzieciom z młodszych grup przedszkolnych. Na każdej stronie znajduje się krótki, maksymalnie czterozdaniowy opis zwierząt i słowa dźwiękonaśladowcze. Nie ma tu głównych bohaterów, ani rozbudowanej akcji. Są za to kolorowe, czytelne ilustracje uzupełniające tekst. Książka jest dopełnieniem słuchowiska z dźwiękami zwierząt.

Największym atutem serii jest połączenie podcastu i książki. To pomysł na szóstkę z wykrzyknikiem, ponieważ publikacja w pełni angażuje dziecko i rozwija jego funkcje poznawcze, słuchowe i wzrokowe. Słuchowisko nie nuży, a w oparciu o książkę dziecko ma możliwość śledzić treść, uczestnicząc w wycieczce do lasu, poznając nowe zwierzęta i dźwięki. Wydawca nie zapomniał, że kieruje swoje książki i podcasty do dzieci, które dopiero poznają świat. Nagrania nie są długie, trwają około 5 minut, więc będą doskonałym wstępem do wiedzy o leśnych zwierzętach, a szata graficzna bez wielu szczegółów, o stonowanych kolorach zachęca do analizowania, opisywania i zauważania prostych relacji przestrzennych. Dziecko otrzymuje wartościowy materiał edukacyjny na poziomie swoich możliwości.

Co ważne, kod QR do podcastu został umieszczony na okładce, więc w razie potrzeby szybko można go znaleźć. Warto również dodać, że samodzielna lektura książki bez podcastu będzie równie cenną pozycją.

Seria Przyroda Dzieciom to ciekawa alternatywa dla bajek w telewizji. Uczy, bawi i rozbudza ciekawość. Czego chcieć więcej? Chyba tylko kolejnych książeczek. Jeśli szukacie publikacji do wszechstronnego rozwoju dziecka i lubicie być blisko natury, musicie zapoznać się z materiałami wydawnictwa Nina i Miko. Gotowi na wycieczkę do lasu?

Eliza Idczak

Przyroda Dzieciom: W lesie
autor: Kamila Pomacho-Komar
ilustrator: Paulina Radoń
Wydawnictwo Nina i Miko
s. 20
format: 170×170
Wiek: 2+

629 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent