Przyroda Dzieciom: W lesie. Najpierw podcast dla dzieci, teraz premiera książki
UD

Przyroda Dzieciom: W lesie. Najpierw podcast dla dzieci, teraz premiera książki

📅 czwartek 08.04.2021 do czwartek 22.04.2021
Przyroda Dzieciom: W lesie. Najpierw podcast dla dzieci, teraz premiera książki
Wydawnictwo „Nina i Miko” wydało właśnie pierwszą z serii książek dla dzieci w wieku przedszkolnym, opowiadającą o zwierzętach, których domem jest las. Tytuł powstał jako uzupełnienie popularnego wśród najmłodszych podcastu „Przyroda Dzieciom”. Zapowiadane są już kolejne wydania.

Od słuchowiska do wydawnictwa

Od dawna chciałam zrobić książkę dla dzieci. Zresztą, to wydawało się po prostu naturalne, aby dzieci, które miały już okazję poznać dźwięki zwierząt, mogły te zwierzęta także zobaczyć. – mówi Kamila Pomacho-Komar, psycholog i autorka książki “Przyroda Dzieciom: W lesie” oraz twórczyni podcastu “Przyroda Dzieciom”. Odcinki słuchowiska dla najmłodszych, prezentującego odgłosy zwierząt w różnych ekosystemach oraz związane z nimi ciekawostki, od momentu jego powstania w marcu 2020 roku odsłuchano już 300 tysięcy razy. To właśnie rosnąca w samym środku pandemii popularność podcastu sprawiła, że Kamila wraz z ilustratorką Pauliną Radoń zdecydowały się przelać opowiadane dzieciom historie na papier.

Docierało do nas wiele pozytywnych wiadomości od rodziców, którzy słuchali ze swoimi dziećmi kolejnych odcinków podcastu – nie tylko w domu, ale też np. w czasie jazdy samochodem. To było dla nas największe odkrycie, że “Przyroda Dzieciom” stała się okazją do dźwiękowych wypraw dla całej rodziny. Chcieliśmy więc dać rodzicom jeszcze więcej okazji do wspólnego spędzania czasu z dziećmi. Poza tym czytanie dziecku wspiera jego rozwój, a dodatkowo to przecież świetna okazja do budowania relacji.

– Kamila Pomacho-Komar

Do czytania i do słuchania… na raz!

“Przyroda Dzieciom…” to propozycja dla najmłodszych, świetnie sprawdzi się dla maluchów w wieku 2-5 lat. Jest krótka i posiada niewiele tekstu – prym wiodą w niej piękne, charakterystyczne ilustracje. Przeglądając kolejne strony kartonowej książeczki, Mali Odkrywcy będą mogli zapoznać się z mieszkańcami leśnych ostępów, m.in. dzięciołem, kukułką, łosiem i dzikiem.

Wyjątkową wartość książka zyskuje jednak w połączeniu z treścią podcastu. Ponieważ książka powstała jako rozszerzenie słuchowiska, zawartość obu jest identyczna – można więc z nich korzystać na raz. W rezultacie dziecko otrzymuje doświadczenie dźwiękowo-wizualne, które pomaga mu lepiej zapamiętywać zwierzęta i wydawane przez nie odgłosy.

Dla ułatwienia takiej formy odbioru, na tylnej okładce książki umieszczony został QR kod przekierowujący do odcinka podcastu “Przyroda Dzieciom: W lesie”, który wystarczy zeskanować telefonem, aby odtworzyć słuchowisko. Rodzice mogą w ten sposób synchronicznie poprowadzić dziecko przez historię opowiadaną w książce, jednocześnie odkrywając wspólnie z nim odgłosy oglądanych zwierząt.

Piękna, ciekawie zilustrowana i interaktywna – czytanie jest dopełnione dźwiękami zawartymi w podcaście. Idealna dla wszystkich dzikich dzieciaków!

– BLOG KARMIONE KULTURĄ

“Przyroda Dzieciom: W lesie” jest do kupienia na stronie wydawnictwa ninaimiko.pl oraz w wybranych księgarniach.

Przyroda Dzieciom: W lesie
autor: Kamila Pomacho-Komar
ilustrator: Paulina Radoń
Wydawnictwo Nina i Miko
s. 20
format: 170×170
Wiek: 2+

750 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent