Weleda
Weleda Baby

Przepustka do życia

Przepustka-do-życia
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Ideą przewodnią Projektu była zbiórka środków finansowych na zakup szczepionek przeciwko odrze dla dzieci z Sierra Leone. Choroba ta to jeden z „głównych zabójców” afrykańskich dzieci, chociaż szczepionka na nią jest znana i powszechnie dostępna. Jej koszt to zaledwie 40 groszy.

Co się działo??

Główne przedsięwzięcia związane z „Dniem Dziecka” odbyły się w dniach 27 maja-1 czerwca. W większości ośrodków odbyły się wykłady z udziałem zaproszonych gości: w Częstochowie dr Bethuel Matsili poprowadził wykład p.t. „Łamanie praw dziecka w Afryce”, we Wrocławiu prof. Jerzy Koch opowiedział o różnicach i podobieństwach między Polską i Afryką, w Szczecinie odbyła się konferencja z udziałem m.in. ambasadora Angoli i byłej prezes Amnesty International w Polsce.

Studenci podjęli się również bardziej niekonwencjonalnych środków by zainteresować Akcją: w Siedlcu k/Poznania zbudowano w ogrodzie botanicznym afrykańską wioskę, w Lublinie wolontariusze pomagali w pakowaniu zakupów w hipermarketach, przy okazji malując dzieciom twarze, a w Zielonej Górze i Łodzi przebrani studenci przeszli największymi ulicami miasta, rozdając ulotki na temat Akcji.

Koncerty

Do skutku doszło również wiele koncertów zespołów grających afrykańską muzykę, były zabawy i warsztaty bębniarskie (krakowskie „Jungle Party”, szczecińskie „Bębnienie na Scenie”, toruńskie „Africa Black Party”), koncerty zespołów gospel, fireshows (pokazy ogni i tańców afrykańskich) oraz wieczory poezji afrykańskiej.

Nie zabrakło również atrakcji dla dzieci: w Warszawie w Miejskim Ogrodzie Zoologicznym zorganizowano loterię i zabawy dla dzieci, w Rzeszowie festyn rodzinny, a na rynkach miast i deptakach prowadzone były specjalnie przygotowane konkursy, gry i warsztaty plastyczne.

Chwila refleksji…

Po wielu miesiącach przyszedł czas na podsumowanie wysiłków i chwilę refleksji. Idea pomocy afrykańskim dzieciom zjednoczyła ponad 60 najróżniejszych organizacji studenckich i kilkaset wolontariuszy z 16 miast Polski… Akcja odbyła się po raz pierwszy i zakończyła ogromnym sukcesem. Zebrane fundusze pozwolą bowiem na zakup ratujących życie szczepionek dla 80 tys. afrykańskich dzieci.

A co za rok? Dzień Dziecka w Afryce 2007!

 Polecamy również Pomagamy pomagać oraz Zostań pomocnikiem Świętego Mikołaja a także  Konwój Muszkieterów po raz dziesiąty rusza w Polskę

304 ocen
4.96
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Magdalena Kujawsk

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent