Przepowiednia – recenzja książki Izabeli Deneseńko
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Przepowiednia – recenzja książki Izabeli Deneseńko

Przepowiednia recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Przepowiednia to książka napisana w sposób wyjątkowy, przypominająca Alicję w Krainie Czarów. Głównym bohaterem jest dziewięcioletni Szymon, któremu daleko do szkolnej gwiazdy. Przeciętny, nieśmiały, zawsze w cieniu kolegów, nieradzący sobie ani z kaligrafią, ani z matematyką. Sam nie wierzy w to, że coś może mu się udać.

Ten poniedziałkowy poranek nie różni się od pozostałych. Szymon kolejny raz spóźnia się do szkoły, co skutkuje spotkaniem z dyrektorem i odesłaniem do domu w celu rozmowy z rodzicami i przemyślenia swojego zachowania. Jednak po wyjściu ze szkoły, nic już nie jest takie jak zawsze. Chłopiec spotyka drwala, który uświadamia go, że nie jest zwyczajnym chłopcem, a bohaterem tajemniczej przepowiedni w równoległym świecie.

Przed nim wiele wyzwań, przygód i trudności, które musi pokonać, aby ocalić magiczny świat. Tyle że to ten sam Szymon, który nie wierzy w siebie i powodzenie swojej misji. Tak naprawdę został wrzucony w rzeczywistość, której nie rozumie. Staje do walki choć nie wie, o co ona tak naprawdę się toczy. Jak to się skończyło? Sprawdźcie sami.

Wydawało mi się, że książka jest zbyt abstrakcyjna dla młodszych dzieci, ale prosty język sprawia, że nie mają problemu z interpretacją treści. Z zaangażowaniem śledziły fabułę, wyobrażały sobie opisywany świat i niepowtarzalnych bohaterów, ale przede wszystkim dopingowały głównego bohatera, aby w końcu uwierzył w siebie. I właśnie taki jest przekaz tej opowieści.

– Masz jakieś rady przed bitwą, drwalu?

– Mam tylko jedna: UWIERZ W SIEBIE.

Polecam nie tylko jako lekturę dziecięcą. Dorośli sami mogą się przekonać, jaki wpływ mogą mieć ich słowa na dziecko. Może warto dostrzec w trudnościach młodego człowieka coś więcej, niż tylko nie dostosowanie się do narzuconych norm.

Przepowiednia
Izabela Deneseńko
Wydawnictwo: Novae Res
Liczba stron: 116
Oprawa: miękka
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Nova Eres

 

622 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent