Zapraszamy do Klockowni!
UD

Polscy Superbohaterowie – Maria Skłodowska-Curie

Maria Skłodowska-Curie książka dla dzieci recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Seria Polscy Superbohaterowie jest tą, po której kolejne tomy na pewno będziemy sięgać w ciemno. Bo co drodzy czytelnicy pamiętacie z lekcji historii o naszej słynnej rodaczce? Tak wiem, otrzymała dwie nagrody Nobla, odkryła polon i rad, studiowała w Paryżu. Mniej więcej tyle zostaje po latach w pamięci po szkolnej edukacji.

Tymczasem książkowa bohaterka Zośka, podczas porannego spaceru z psem spotyka panią Janinę, intrygującą staruszkę, która, jak się okazało, kiedyś osobiście poznała Marię Skłodowską-Curie. Zosia z koleżanką Anią zabrane w przez panią Janinę w miejsca związane ze słynną noblistką, słuchają fascynujących opowieści.

Maria, chcąc studiować, czego nie mogła zrobić w kraju rozgrabionym przez zaborców, wysyłała zarobione pieniądze siostrze uczącej się we Francji, by potem ta odwdzięczyła jej się ułatwieniem startu na Sorbonie. Osiągnęła sukces zawodowy, nauczyła się gotować tradycyjny rosół, miała psa Lanceta, kochała białe róże, a jedna z jej dwóch córek również otrzymała nagrodę Nobla. Maria została wybrana do Ligii Narodów, w trakcie wojny zorganizowała ruchome punkty prześwietleń i sama prowadziła ciężkie furgonetki. Tego i wielu innych ciekawostek dowiadujemy się z lektury, ale o tym już cicho sza. Więcej nie zdradzę. Wszystko podane w formie ciekawej opowieści, przygody właściwie, a nie nudnych faktów.

Moja siedmioletnia córka słuchała z zainteresowaniem, zapamiętała bardzo dużo informacji i chętnie dzieli się nimi z rówieśnikami, a to wystawia książce bardzo dobrą notę. Polecamy.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Maria Skłodowska-Curie
seria: Polscy Superbohaterowie
Tekst: Małgorzata Sobieszczak-Marciniak
Ilustracje: Kasia Kołodziej
Wydawnictwo: RM
Oprawa: Twarda
Objętość: 96 stron
Format: 140×205 mm

472 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent