Opowieści z Krainy Spokoju. Recenzja
UD

Opowieści z Krainy Spokoju. Recenzja

Opowieści z krainy spokoju recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Co zrobić, gdy emocje sięgają zenitu, gdy gonitwa myśli męczy i uniemożliwia normalne funkcjonowanie? Zapanowanie nad emocjami nie jest proste nawet dla dorosłych, niełatwo też pomóc dziecku, a jak wesprzeć całą grupę dzieci? Z pomocą przychodzą „Opowieści z Krainy Spokoju” Aleksandry Sepielak.

Opowieści z Krainy Spokoju to audiobook relaksacyjny dla przedszkolaków. To kolejna propozycja słuchowisk od Bliżej Przedszkola, które przygotowane są z myślą o przedszkolakach i nauczycielach wychowania przedszkolnego. Publikacja składa się z płyty CD oraz niewielkiej książeczki. Na płycie znajduje się nagranie opowiadań, lecz to nie tylko lektor czytający tekst.  Realizacja dźwiękowa jest tu na wysokim poziomie. Relaksująca muzyka napisana specjalnie na potrzeby opowiadań, podział na role i różnych ich odtwórców. Opowiadań słucha się z przyjemnością. Poza realizacją, która świetnie koreluje z relaksacyjną rolą nagrań, warto zwrócić uwagę także na najważniejszą część publikacji, czyli treść opowiadań.

Każde z sześciu opowiadań to osobna historia, jednak wszystkie połączone są postacią wróżki. Struktura takiego opowiadania jest bardzo podobna do innych tego typu terapeutycznych bajek. Powodem tego może być fakt, że autorka jest psycholożką i dobrze, wie, że taka konstrukcja opowiadania potrafi najlepiej wpłynąć na wyobraźnię słuchających. Wyobrażamy więc sobie, że jesteśmy ogromnym niedźwiedziem, wyobrażamy sobie jak zmieniamy się pod wpływem czarów wróżki, jak po ciele wędruje gwiazdka z nieba. Opowiadania te wymagają ciszy i skupienia. Ich powolne tempo i przyjemny rytm sprawiają, że bez trudu można się przy nich wyciszyć i rozluźnić. Każde z opowiadań posiada też fragment, w którym słuchacze wychodzą z relaksacji i stopniowo „rozbudzają się”.

Bardzo wartościowy jest także wstęp do książeczki, w którym znajdziemy kilka pomocnych wskazówek dotyczących przygotowania takiej relaksacji w grupie. Myślę, że w przypadku tej publikacji, jest ona wartościową propozycją zarówno dla nauczycieli przedszkolnych, jak i rodziców. Opowiadania można puścić z płyty CD, lub przeczytać dziecku np. przed snem.

Ewelina Zielińska

Opowieści z Krainy Spokoju
Aleksandra Sepielak
Rok wydania 2023
Format: 13,5 x 18,5 cm
Liczba stron 20 + płyta CD
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa bliżejprzedszkola.pl

541 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent