Każdy ma własne królestwo. Recenzja książki

Każdy ma własne królestwo. Audiobook CD + konspekty
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Gdy przedszkola były zamknięte z powodu pandemii, panie przedszkolanki wysyłały nam propozycje zadań i aktywności, które można było realizować z dziećmi w domach. Czasem podsyłały nam teksty, krótkich opowiadań. Z mojego punktu widzenia były one dość przeciętne, ale syn zawsze słuchał ich jak zaczarowany.

Co przedszkolne opowiadania mają w sobie? Nie wiem. Są jednak całkiem odmienne od historii, które czytamy w domu. Każdy ma własne królestwo. Sympatyczne opowiadania dla przedszkolaków Urszuli Kozłowskiej, to książka, która jest zbiorem dedykowanym do użytku w przedszkolach. Przypomniały mi one o specyficznych opowiadaniach wysyłanych przez nauczycielki z przedszkola. Te są podobne. Bardzo krótkie, proste, z czytelną puentą i morałem. Tytułowe opowiadanie szczególnie mnie zauroczyło. To króciutka opowieść o księżniczce i gospodarzu, którzy potrafią docenić to, co mają. Gospodarz nazywa dom „swoim królestwem”, a bohaterowie w żaden sposób nie próbują udowadniać, że któreś z królestw jest lepsze i bogatsze. Opowiadania są krótkie, dzięki czemu dzieci są w stanie skupić się na nich, a opanowane do perfekcji literackie rzemiosło autorki sprawia, że nie brakuje im niczego.

Książka Każdy ma własne królestwo to nie tylko tekst opowiadań. Do książki dołączona jest płyta CD zawierająca słuchowiska. Tekst każdego z opowiadań czyta Katarzyna Grzywa-Hilbrycht. Dużym plusem jest fakt, że wydawnictwo daje dostęp do wersji streamingowej słuchowisk, dzięki czemu można je puszczać także z telefonu czy komputera. Dodatkowo do każdego z dziesięciu opowiadań dołączono konspekt zajęć. Składa się on z celów edukacyjnych realizowanych w trakcie lektury, pomysłów na rozmowę po wysłuchaniu opowieści oraz inspirujących zabaw związanych z jego treścią. Dzięki temu nauczyciel otrzymuje wartościowe wskazówki, a książka staje się zbiorem pomysłów na realizację ciekawych i wartościowych zajęć dla dzieci w każdej grupie wiekowej.

Ewelina Zielińska

Każdy ma własne królestwo. Audiobook CD + konspekty
Urszula Kozłowska
Rok wydania: 2022
Format: 21 x 19 cm
Liczba stron: 36
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Bliżej Przedszkola

275 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent