UD

Co dziś możesz zrobić dobrego? – recenzja książki Dobry, przyjazny świat

Dobry przyjazny świat recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
O przyjaźni, życzliwości i dobroci mówi się bardzo dużo. Powstają filmy, wiersze, projekty edukacyjne… Jednak czy dzieci rozumieją skierowane do nich lekcje? Czy potrafiłyby odpowiedzieć na pytanie „Co dziś możesz zrobić dobrego”? Jeśli nie, zachęcam do lektury książki Dobry, przyjazny świat wydawnictwa Amberek.

Zamknijcie oczy i wyobraźcie sobie świat, w którym najważniejszymi wartościami są wyrozumiałość i uprzejmość. Wyobraźcie sobie świat pełen bezinteresowności, tolerancji i kolorów. Mam nadzieję, że się udało. Porównajcie go teraz do książki Axela Schefflera Dobry, przyjazny świat, pełnej pozytywnego przekazu.

Publikacja to urocza, dydaktyczna opowieść, która od pierwszej do ostatniej strony celebruje serdeczność, przypominając czytelnikowi, że nawet najprostsze gesty i akty dobroci mają ogromne znaczenie dla innych. Książka, napisana prostym językiem, zawiera kilka ważnych lekcji, z których skorzystają zarówno dzieci, jak i dorośli. Bohaterami jesteśmy my sami, ludzie, którzy dobrymi uczynkami i szlachetną postawą mogą zmienić świat na lepsze. Na próżno szukać w niej wartkiej akcji z niespodziewanymi zwrotami. Nie ma też natarczywych zachęt do „bycia grzecznym”. Są za to cenne rady, podawane bez patosu i w łagodny sposób, z których skorzystają chętni. Omawiane w towarzystwie dorosłych, na pewno zyskają na wartości, gdyż mają duży potencjał i pozostawiają wiele możliwości do pracy z dzieckiem.

Największym atutem pozycji są jej ilustracje.

Każda strona to inny obrazek, powstały z dobroci 38 ilustratorów, którzy bezinteresownie podarowali swoje grafiki do książki, przekazując honoraria na rzecz dobroczynnej organizacji Three Peas. Jasne, kolorowe, wesołe, wszystkie rysowane w zupełnie innym stylu niż pozostałe, nadają książce niepowtarzalny klimat. Przyjrzyjcie się im uważnie, może rozpoznacie bohaterów swoich ulubionych dziecięcych publikacji?

Dobry, przyjazny świat zasługuje na złoty medal, gdyż w niezwykle uderzający sposób przypomina, że wszyscy potrzebujemy odrobiny dobroci w naszym życiu i zachęca do dzielenia się nią z innymi. Gwarantuję, że podobnej książki nie znajdziecie nigdzie na półkach sklepowych.

Eliza Idczak

Dobry, przyjazny świat
Tłumaczenie: Małgorzata Cebo-Foniok
Ilość stron: 48, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 225×276
Data wydania: 2021-10-29
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Amber

324 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent