UD

Bajki z przysłowiem w środku. Recenzja słuchowiska Katarzyny Halik

Bajki z przysłowiem w środku. Recenzja słuchowiska
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Przysłowie, porzekadło, maksyma, złota myśl. Słów określających ludowe mądrości, będące świadectwem wiedzy naszych przodków, jest sporo. Niestety dla dzieci są zupełnie niezrozumiałe, zbyt skomplikowane, gdyż ujęte językiem figuratywnym. Jak zatem przybliżać najmłodszym świat metafor, skoro rozumieją wszystko dosłownie? Ciekawym rozwiązaniem są Bajki z przysłowiem w środku Katarzyny Halik, audiobook z konspektami zajęć.

Słuchowisko wydawnictwa Bliżej Przedszkola to zbiór dziesięciu historii wyjaśniających znaczenie najbardziej popularnych polskich przysłów. W skład publikacji wchodzi płyta CD, książka z tekstami bajek i konspektami oraz dostęp do streamingowej wersji audiobooka.

W każdej bajce to zwierzęcy bohaterowie wprowadzają słuchaczy (i czytelników) w świat pełen prostej analizy ludowych mądrości, ucząc empatii, wytrwałości, uczciwości czy kultury. Historie są krótkie, z czytelną fabułą, która spodoba się przedszkolakom.

Jednym z walorów audiobooka jest odczytywanie tekstu przez kilka osób.

Bohaterom głosu użyczyli Tomasz Bednarek, Katarzyna Kukuła i Weronika Łukaszewska. Zabrakło jednak zabawy słowem i właściwej modulacji głosu, który budowałby nastrój i oddał osobowość postaci, wzbudzając zainteresowanie dzieci.

Największym atutem publikacji są rozbudowane konspekty zajęć, z jakich można korzystać planując zajęcia z przedszkolakami, a nawet uczniami klasy I. W każdym znajdziemy opis celów edukacyjnych, zakres obszarów podstawy programowej, pytania wyznaczające kierunek rozmowy, wskazówki i inspiracje do zabaw przedłużających kontakt z usłyszaną opowieścią. W połączeniu z czuła historią, każdy z elementów wpływa na jakość prowadzonych zajęć i wzbudza ciekawość, pozwalając przeprowadzić zajęcia przy pełnym zaangażowaniu. Inspiracje do zabaw odnoszą się zarówno do ćwiczeń językowych, teatralnych, plastycznych, jak i matematycznych, wspierając wszechstronny rozwój dziecka. Na uwagę zasługują też krótkie streszczenia historii ujęte w spisie treści, ułatwiające zaplanowanie tematyki zajęć.

Dzieci chłoną wiedzę dzięki naturalnej ciekawości świata i poszukiwaniu odpowiedzi.

Jako dorośli powinniśmy wspierać te umiejętności i pomóc im doświadczać świata. Bajki z przysłowiem w środku Katarzyny Halik będą idealnym wyborem dla każdego nauczyciela przedszkolnego i klasy I.

bajki blizej przedszkola3

Eliza Idczak

Bajki z przysłowiem w środku. Audiobook CD + konspekty
Katarzyna Halik
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Bliżej Przedszkola

632 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent