Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny. Recenzja komiksy dla dzieci

Recenzja opowieści z bukowego lasu
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Mój pierwszy komiks 5+ wydawnictwa Egmont, to stosunkowo nowa seria na polskim rynku, skierowana do najmłodszych. W jej skład wchodzą nagradzane, europejskie komiksy, które można czytać wspólnie z dzieckiem lub zaproponować do samodzielnej lektury na początkowym etapie edukacyjnym. Cykl cechuje się morałem, sympatycznymi bohaterami i wspaniałymi ilustracjami. Jedną z publikacji wydawnictwa Egmont jest komiks Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny Loic Jouannigot, który pokochają wszystkie dzieci.

Zbliżają się urodziny Stokrotka, najmłodszego z króliczego rodzeństwa, który nigdy nie rozstaje się ze swoją przytulanką. Cała rodzina Rabatków przygotowuje dla niego przyjęcie niespodziankę. Zaproszenia, zakupy, wypieki, prezenty… By króliczek niczego się nie domyślił, rodzina wysyła go do ogródka z misją zebrania warzyw i wyplenienia chwastów. Przygotowania trwają w najlepsze i nikt nie domyśla się, że w tym samym czasie w ogrodzie Bławatek i Stokrotek spotykają żółwia, którego obecność może zepsuć wszystkie urodzinowe plany.

Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny to trzydziestostronicowy komiks ułatwiający początkującym czytelnikom rozpoczęcie przygody z czytaniem.

Publikacja formatu A4 ułatwia przejrzyste rozmieszczenie ilustracji i tekstu na stronie oraz dostosowanie ich wielkość do wieku czytelnika.

Zawarte w dymkach dialogi są zrozumiałe i proste, a ich ilość adekwatna do umiejętności dzieci, które nie będą miały trudności ze zorientowaniem się w historii. Część obrazków nie jest opatrzona tekstem, ale skrywa wiele szczegółów, które ćwiczą spostrzegawczość i zachęcają do samodzielnego snucia opowieści. Publikacja wzorowo łączy słowo pisane z obrazem. Każdy fragment bajki to piękna, stonowana kolorystyka i wyraźna kreska narysowana z wyczuciem, idealnie oddająca emocje bohaterów.

Atutem komiksu jest również przedstawienie bohaterów na pierwszej stronie.

Krótka informacja o każdej postaci i ich podobizna wprowadza dzieci w fabułę i pomaga określić emocjonalny stosunek do każdego z nich. Króliki to metafora człowieka, która celnie i przystępnie pokazuje dziecięce zachowania – lęki, marzenia, radzenie sobie z problemami.

Podczas lektury rodzina Rabatków przypomni dzieciom czym jest pomoc, empatia, przyjaźń. Dodatkowo zapewni kilka godzin dobrej zabawy. A jeśli króliczy bohaterowie rozkochają w sobie małych czytelników, od połowy maja będzie można sięgnąć po ich kolejne przygody.

Eliza Idczak

Opowieści z Bukowego Lasu. Urodziny