Weleda
Weleda Baby

Pan Pies i panika królika. Recenzja książki

Pan Pies i panika królika recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Pan Pies i panika królika to opowieść napisana z perspektywy tytułowego Pana Psa. Patrząc na świat psimi oczyma możemy liczyć nie tylko na mnóstwo humorystycznych scenek, ale przede wszystkim dowiedzieć się wiele o życiu zwierząt.

Pan Pies i panika królika to pierwszy tom serii, który ukazał się w Polsce dzięki wydawnictwu Wilga. Jej autorem jest Ben Fogle, który prywatnie jest m.in. miłośnikiem królików i pewnie dlatego uczynił je bohaterami tej historii.

Pan Pies to beztroski i radosny zwierz, który pewnego dnia poznaje Mamę Królicę. Ich znajomość nie trwa jednak długo. Pan Pies szybko staje się świadkiem tego, jak Mama Królica zostaje schwytana w pułapkę. Wtedy też okazuje się, że w jednej z norek czekają na nią małe, bezbronne królicze dzieci. Co zrobi bohater? Czy uratuje Mamę Królicę? I czy odnajdzie osamotnione młode? Z jednej strony sytuacja jest dość dramatyczna, z drugiej humorystyczne elementy łagodzą ją i sprawiają, że jesteśmy niemal pewni, że wszystko dobrze się skończy. To w jaki sposób Pan Pies stara się zrozumieć świat ludzi niezwykle nam się spodobało, a chwila, w której pojawiają się małe króliczki jest momentem, w których historia staje się przeurocza. Zdradzimy Wam jeszcze, że w norce małych króliczków Pan Pies znajduje także całkiem dorodnego królika angorskiego, który jest domowym zwierzątkiem. Jak się znalazł w norce dzikich królików? Tego dowiecie się w lektury.

Książka przypadnie do gustu wszystkim miłośnikom zwierząt w wieku szkolnym. Przygody Pana Psa przeczyta bez trudu początkujący samodzielny czytelnik, który opanował już sztukę czytania. W środku znajdziecie duże litery, sporo ilustracji i wyróżnione rozdziały. Ja Pana Psa i panikę królika czytałam na głos pięciolatkowi i też bawiliśmy się świetnie.

Ewelina Zielińska

Pan Pies i panika królika
Autor Ben Fogle
Data premiery 10-03-2021
Liczba stron 144
Tłumacz Ewa Borówka
Format 123 x 194
Typ okładki miękka
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Wilga

880 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent