Obłędny Rycerz to gra zręcznościowa i kooperacyjna. Tylko dzięki wspólnym wysiłkom graczy misja może zakończyć się sukcesem.
Celem każdej rundy jest takie podnoszenie planszy za pomocą dźwigni, aby figurka rycerza umieszczona na obrotowej kulce pokonała wyznaczoną trasę i zaliczyła dodatkowe zadania. Prosty pomysł, a zapewnia wyśmienitą zabawę.
W rozgrywce może wziąć udział od 1 do 4 graczy, mających przynajmniej 6 lat. Im mniej osób, tym zabawa staje się bardziej spokojna i przewidywalna. Moim zdaniem najlepiej sprawdza się przy pełnej, 4-osobowej obsadzie.
Wtedy najwięcej jest emocji, śmiechu i dobrej zabawy. Gra staje się nieco bardziej chaotyczna i dynamiczna.
Czas rozgrywki zależy od tego, na jaki wariant się zdecydujemy. Do wyboru mamy Małą lub Wielką Wyprawę. Przy pierwszej wersji pokonujemy 5 map w jednym wybranym świecie. Wielka Wyprawa to wyzwanie trudniejsze, a zarazem dłuższe, tutaj przemierzamy 20 map w 4 różnych światach. Dodatkowo możemy zadecydować o jednym z trzech poziomów trudności.
Grę wykonano z dużą starannością, zadbano o każdy szczegół. Autorem strony graficznej jest Stephane Escapa. Ilustracje są proste, kolorowe, przyjemne dla oka.
Quiz Rodzinny Akademii Miasta Dzieci – ściągnij darmową grę dla całej rodziny!
Na czym polega gra? To proste! Losujesz zabawne pytania dzięki którym lepiej poznasz członków swojej rodziny lub dostajesz zadania do wykonania.
Ściągnij od nas karty podstawowe oraz dodatkowo zadania, karty dla maluchów lub nastolatków. Wydrukuj je, sklej ze sobą spód i wierzch kart, wytnij i graj! Dobrej zabawy!
Zasady „Obłędnego Rycerza” nie są skomplikowane, zostały opisane na jednej kartce. Przygotowanie do rozpoczęcia zabawy jest szybkie, co stanowi niewątpliwy atut tej planszówki. Plusem gry jest również to, że gracze biorą w niej udział równocześnie.
Gra mocno angażuje, zmusza do ćwiczenia sprawności manualnej i koordynacji. Sprawia, że musimy być skupieni, współpracować i komunikować się z pozostałymi graczami.
„Obłędny Rycerz” to prosta i ciekawa gra kooperacyjna, którą warto mieć.
Monika Górka