O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski – recenzja książki

o kotku Amadeuszu recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Wiersze, piosenki i rymowanki jako pierwsze nabierają znaczenia dla naszych pociech. Kiedy jeszcze przekazują wiedzę o otaczającym świecie i odpowiadają na niezliczone dziecięce pytania, nie sposób przejść obok nich obojętnie. O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski Łukasza Tartasa to jedna z takich propozycji.

Tytułowy Amadeusz to zwykły kocurek, który jak każde dziecko lubi poznawać otaczający go świat. Przemawiając do małych czytelników, przyznaje się do tego, że w jego życiu jest wiele zabawy i radości, ale niestety ma też już swoje zmartwienia oraz troski, które wspólnie z rodzicami próbuje rozwiązać. Mama znajduje sposób na nudę i uczy cierpliwości, natomiast tata pomaga szukać talentu i pokonywać lęki. Jeśli jesteście ciekawi, jakie kocia rodzina ma rady dla najmłodszych, skorzystajcie z zaproszenia i wejdźcie do wierszowanego świata Amadeusza.

O kotku Amadeuszu, czyli wiersze na małe i duże troski to cienka publikacja z dwudziestoma wpadającymi w ucho wierszykami, skierowana dla dzieci przedszkolnych. Obecne w książce słowo, związane z melodią i gestem, oparte jest na prostym przekazie rzeczywistości, co sprawia, że treść publikacji zgodna jest z dziecięcym sposobem myślenia. Dzięki temu w swobodny sposób przemawia do przedszkolaków, stymulując rozwój procesów poznawczych i ułatwiając zrozumienie emocji czy zachowań prospołecznych. Każdy wierszyk jest pełen empatii, akceptacji dziecięcych potrzeb i zrozumienia.

Dodatkowym atutem są wesołe, kolorowe ilustracje pojawiające się na każdej stronie i umilające lekturę.

Dla dziecka poezja staje się alternatywnym językiem, poprzez który uczy się werbalizowania niejednokrotnie trudnych do określenia uczuć. Jeśli waszprzedszkolak lubi rymowanki i zabawy słowem, ta pozycja przyniesie mu wiele radości, a co ważniejsze, pomoże uporządkować wiedzę o świecie.

Eliza Idczak

Więcej informacji o książce na stronie anetaszostak.pl