To twój dom, Tosiu. Recenzja

To Twój dom Tosiu opinie o książce
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Pamiętam moment, gdy w naszym domu zagościł pies. Znajda szukająca rodziny. Miała być sielanka, a tymczasem wesoły piesek porwał wykładzinę, buty, zabawki, miał radar na uchylone drzwi i dziury w ogrodzeniu, a akcjom poszukiwawczy nie było końca. Dlaczego o tym piszę? Bo czytając książkę To twój dom, Tosiu, nie mogliśmy oprzeć się wrażeniu, że właśnie takiej lektury potrzebują potencjalni nowi właściciele czworonogów.

Jacek i Gabrysia to bliźniacy, których mama zawodowo zajmuję się opieką nad zwierzętami. Rodzeństwo natomiast znajduje idealne domy dla czworonogów, które do tej pory nie miały szczęścia. Nic dziwnego, że gdy podczas spaceru usłyszały psie ujadanie, postanowiły sprawdzić, czy nie dzieje mu się krzywda. Szczeniaczek rasy cockapoo biegał w ogródku, nie miał wody, a zabawki były stanowczo za duże dla takiego małego psiaka. Po rozmowie z właścicielką okazało się, że mała psotnica jest zbyt absorbująca dla swojej pani. Na szczęście sprytne dziesięciolatki przekonały kobietę do tego, by wraz z mamą mogli się zająć poszukiwaniem nowego domu dla Tosi. Jak przebiegało szukanie właściciela dla energicznej suczki, przeczytajcie sami.

Niebywałym atutem książki są zawarte w fabule zasady opieki nad zwierzętami: możliwość wybiegania się w ogrodzie lub na spacerze, odpowiednie ogrodzenie, dostęp do wody, zabawek odpowiednich do wieku i rozmiarów, dostosowanie domu do temperamentu psa, zapewnienie poczucia bezpieczeństwa, niezostawianie psa samego na wiele godzin, a nawet podstaw tresury psa. Na pewno historia Tosi pozwoli lepiej zrozumieć psią naturę i potrzeby czworonoga, a także dostrzec potencjalne błędy w opiece nad nim. Na końcu znajduje się test pozwalający sprawdzić zdobytą wiedzę.

Mały format i duże litery sprawiają, że dzieci zaczynające przygodę z samodzielnym czytaniem chętnie po nią sięgają. Ilustracje przyciągają uwagę swoją starannością i doskonałym oddaniem emocji. Opowieść napawa optymizmem i dobrą energią, bez wyciskania łez nad krzywdzonym zwierzakiem co czyni z niej odpowiednią lekturę dla każdego wieku i poziomu wrażliwości. Polecamy serdecznie i czekamy na kolejne części serii To twój dom.

To twój dom, Tosiu
Autor: Linda Chapman
Liczba stron: 112
Oprawa: miękka
Seria: To twój dom.
Wydawnictwo: Wilga
Więcej informacji TUTAJ

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent