Trzecia edycja konkursu Edukacja Ekologiczna jest sztuka

Abrakazebra, recenzja książki

Abrakazebra - pięknie rymowana i ilustrowana książka
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Po książki z serii Amberek zawsze sięgamy z ciekawością. Większość tytułów ukazujących się w tej dziecięcej serii wydawnictwa Amber, to świetne propozycje dla maluchów, do których wielokrotnie wracamy. Jedną z naszych ulubionych jest rymowana opowieść Helen i Thomasa Docherty Rycerz, który nie chciał walczyć. Gdy okazało się, że Abrakazebra napisana jest przez tych samych autorów, niezwłocznie zasiedliśmy do lektury.

Abrakazebra to rymowana historia z morałem. Książka bardzo przyjemnie brzmi, gdy czyta się ją na głos. Została dobrze przetłumaczona i tekst ma przyjemny rytm.

Główną bohaterką powieści jest tytułowa Abrakazebra, która odwiedza senne miasteczko Ziewanice.

Jej przedstawienia spotykają się z ogromnym entuzjazmem, jednak do akcji szybko wkracza niezadowolony Kozioł. Za jego sprawą zebra zostaje zmuszona do opuszczenia miasteczka, ale finalnie wszystko dobrze się kończy. Głównymi wartościami przedstawionymi w opowiastce jest tolerancja i otwartość na innych oraz to, że nigdy nie jest za późno, by się zmienić i naprawić popełniony przez siebie błąd. Morał jest prosty i bardzo czytelny, a jednocześnie naturalnie wynika z fabuły i nie jest na siłę tłumaczony przez autorów.

Abrakazebra to książka, po lekturze której, warto porozmawiać z dzieckiem i omówić zachowania bohaterów.

U nas rozmowy pojawiły się już w trakcie pierwszego czytania, gdyż najmłodszy czytelnik bardzo żywiołowo reagował na opisywane wydarzenia.

Abrakazebra to książka bogato ilustrowana. Znajdziemy tu ilustracje zajmujące całą rozkładówkę, a także wiele mniejszych ramek na jednej stronie. Nawet najbardziej wymagający oglądacz nie będzie się nudził!  Nam bardzo przypadła do gustu kreska tych autorów – ilustracje są klasyczne, mają przyjemne kolory, dobrze uzupełniają treść.

Naszym zdaniem Abrakazebra to kolejna świetna propozycja z serii Amberek.

Potrafi zainteresować małego czytelnika i w prosty sposób zachęcić do rozmów o różnych zachowaniach i postawach, a to zawsze cenię w książkach do wspólnego czytania.

Ewelina Zielińska

Abracazebra
Docherty Helen , Docherty Thomas
Tłumaczenie: Izabela Karpiszuk
Ilość stron: 40, pełny kolor
Rodzaj: oprawa twarda
Format: 250×276
Data wydania: 2020-11-26
Wydawnictwo Amber

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent