Weleda
Weleda Baby

O czym szumią wierzby. W Puszczy – Michel Plessix. Recenzja

O czym szumią wierzby recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Jako dziecko zaczytywałam się w komiksach, ale w okresie nastoletnim każdy powtarzał, że pora z nich wyrosnąć. Na szczęście to się zmieniło i w naszym domu komiksy zagościły na dobre. Kiedy więc trafił do nas pierwszy tom komiksowej adaptacji klasyki literatury dziecięcej, wstąpiła we mnie nowa nadzieja. Dlaczego?

O czym szumią wierzby prozą mieszka z nami od lat i jest przez dziewczyny omijana szerokim łukiem. Nigdy nawet nie dały się namówić na podejście do tej lektury. Za to komiks… komiks to zupełnie co innego. Okładka przepiękna, solidnie wykonana i trwała, przy tym miękka co jak się okazuje, ma znaczenie. Żadna z dziewczyn nie chciała czekać na swoją kolej, więc czytały razem. A ile było przy tym ochów, achów i śmiechów!

Każda z postaci jest bardzo charakterystyczna, wzbudza zainteresowanie i intryguje nawet młodszego czytelnika.

Michel Plessix wspiął się na wyżyny, oddając w swych rysunkach klimat filmu animowanego. Ernest Kacperski natomiast po mistrzowsku przetłumaczył tekst, stanowiąc go przystępnym dla każdego czytelnika.

Niewątpliwym atutem książki jest jej uniwersalizm, ponieważ zachwyca czytelnika w każdym wieku.

Przeczytała ośmiolatka, jedenastolatka, przeczytali ich rówieśnicy, my, dziadkowie, a nawet starsze przedszkolaki, prosiły o czytanie fragmentów, przy okazji tygodnia o zwierzętach. Mamy tu piękne ilustracje, pełne humoru fragmenty oraz uniwersalne, ważne przesłania dla starszego czytelnika. Dzieci zauważają zaskakująco dużo treści dotyczących charakteru bohaterów i relacji między nimi.

To jedna z tych pozycji, do których się wraca, po pierwszej lekturze i odkrywa nowe smaczki. Wiem już na pewno, że tom pierwszy nie pozostanie samotny, czekamy na kolejne części.

O czym szumia wierzbyO czym szumią wierzby 1: W puszczy
Scenariusz: Michel Plessix
Liczba stron: 32
Format: 216×285 mm
Oprawa: twarda
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont 

568 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent