Muzyka dyskotekowa dla najmłodszych – recenzja płyty zespołu Maskotki
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Muzyka dyskotekowa dla najmłodszych – recenzja płyty zespołu Maskotki

Zabawy wokalno-interaktywne dla dzieci - premiera albumu zespołu Maskotki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Szukanie dobrej płyty z muzyką dla dzieci to jak wypatrywanie igły w stogu siana. Dobrze jeśli ma urozmaiconą tematykę, rozwija zdolności muzyczne dziecka i zachęca do zabawy profesjonalnym wokalem. Czy najnowsza płyta zespołu Maskotki to szukana perełka?

Maskotki to zespół muzyczny nagrywający utwory z gatunku disco. Dzieci mogą znać niektóre ich piosenki ze stacji TOP KIDS czy 4fun Dance. Lider zespołu Łukasz Szpakowski swoje zabawy kieruje przede wszystkim do dzieci w wieku przedszkolnym.

Najnowsza płyta Maskotki – zabawy wokalno-interaktywne dla dzieci to zbiór 10 utworów wokalnych i 10 wersji instrumentalnych muzyki dyskotekowej. Na płycie znalazły się piosenki nawiązujące do pląsów zimowych i urodzinowych, ćwiczeń ruchowych oraz doskonalących schemat ciała. Jest również utwór Lokomotywa nagrany w wersji podstawowej i dwóch świątecznych (Mikołajki i Halloween). Większość nagrań posiada prosty rytm, który wpada w ucho i zachęca dzieci do zabawy. Przedszkolakom z pewnością spodobają się proste elementy ruchowe wymagane przez lidera zespołu, które wykonają je bez większego wysiłku.

Słowa i proponowane aktywności ruchowe mają potencjał, jednak w piosenkach zespołu nie usłyszymy wielu instrumentów. Co charakterystyczne dla tego gatunku muzyki, warstwa rytmiczna oparta została w szczególności na gitarze basowej i perkusji, a linia melodyczna na syntezatorze i bardzo prostym wokalu. Nie będzie to zatem płyta dla osób, które pragną przede wszystkim rozwijać zdolności muzyczne dziecka.

Jak to z gatunkiem disco bywa, płyta Maskotki – zabawy wokalno-interaktywne dla dzieci znajdzie zarówno swoich miłośników jak i zagorzałych krytyków, dlatego przed zakupem warto zapoznać się z niektórymi utworami zespołu dostępnymi w Internecie. Myślę, że piosenki zawarte na płycie porwą do tańca przede wszystkim fanów disco-polo. Dla pozostałych odbiorców będą tylko alternatywą na przedszkolne imprezy.

Eliza Idczak

Maskotki – zabawy wokalno-interaktywne dla dzieci

Lista utworów:
1. Kółeczko (Ja gram na gitarze)
2. Uszka ramiona
3. Ulepimy bałwana
4. Hu hu ha
5. Bum bum
6. Spinner
7. Lokomotywa
8. Lokomotywa Halloween
9. Lokomotywa mikołaj
10. Moje urodzinki
Na płycie znajdą się także wersje instrumentalne (podkłady do śpiewania) wszystkich 10 utworów!

Wydawnictwo Muzyczne Soliton

820 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent