Muzyczny przepis na dobrą zabawę. Recenzja

Muzyczny przepis recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Muzyczny przepis na dobrą zabawę to kolejna pomoc dydaktyczna dla nauczycieli wychowania przedszkolnego od Bliżej Przedszkola. Przeczytajcie tę recenzję, by dowiedzieć się, co znajdziecie w środku i czy warto wykorzystać tę pozycję w domowej edukacji lub w czasie wspólnych zabaw.

Autorką Muzycznego przepisu na dobrą zabawę jest Dorota Kluska, która stworzyła słowa piosenek i pomysły na zabawy integrujące grupę przedszkolną. Z zawartych na wstępie słów dowiemy się, że autorka sugeruje, by zabawy te traktować jako luźne inspiracje i dowolnie je modyfikować. Podkreśla też, że głównym celem tej publikacji jest dobra zabawa przedszkolaków. To cudowne podejście, w którym stawia się na relację, radość i zabawę, które są w życiu dzieci najważniejsze.

W książce znajduje się 16 tekstów piosenek, które możemy odsłuchać dzięki dołączonym do publikacji płytom CD.

Wystarczy więc włączyć piosenki i zacząć zabawę! Do każdej z kompozycji dołączone jest kilka pomysłów na różnorodne aktywności. Pierwsze z nich to propozycje układu ruchów, które dzieci mogą wykonywać w trakcie słuchania danej piosenki. Kolejne to zabawy, dla których piosenka jest tłem muzycznym oraz takie, które łączą się z piosenką tematycznie, ale autorka stworzyła do nich dodatkowe rymowanki. Zabawy są bardzo proste do zorganizowania, a jednocześnie różnorodne. Nierzadko do ich przeprowadzenia potrzebne są akcesoria. Jednak są to albo przedmioty codziennego użytku, albo rzeczy, które posiada na wyposażeniu przeciętne przedszkole. Teksty piosenek są proste, rytmiczne, ciekawe. Czasem bazują one na zabawach znanych wszystkim z przedszkolnych lat, jednak w nowej, świeżej odsłonie mogą urozmaicić dzień przedszkolaka.

Moim zdaniem to bardzo atrakcyjna pomoc dla nauczycieli, którzy szukają inspiracji na poszerzenie repertuaru zabaw w swoich grupach przedszkolnych. W domowych warunkach  można świetnie bawić się przy tych piosenkach, ale wiele z zabaw wymaga obecności grupy przynajmniej kilkorga dzieci. Jestem pewna, że każdy zaangażowany rodzic zainspiruje się i dostosuje zabawy do siebie i swojego dziecka. Trzeba jednak pamiętać, że książka przygotowana jest z myślą o grupach przedszkolnych.Muzyczny przepis na dobrą zabawę opinie

Ewelina Zielińska

Muzyczny przepis na dobrą zabawę
Dorota Kluska
Liczba stron: 40
Format: 21×21 cm
Rok wydania: 2022
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Bliżej Przedszkola

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent