Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Mopsik, który chciał zostać króliczkiem. Recenzja książki dla dzieci

Mopsik, który chciał zostać króliczkiem książka dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Urocza i wzruszająca opowieść Belli Swift z cyklu Mopsik, który chciał zostać… przekazuje czytelnikowi dużo prawdy życiowej.

Główna bohaterka, mopsik Peggy, jest zazdrosna, bo jej pani przygarnęła małego króliczka. Tak bardzo boi się odrzucenia i tego, że jej pani nie będzie już chciała z nią spędzać czasu, a nawet, że wróci do schroniska, że postanawia zostać króliczkiem.

Bella Swift wskazuje na niszczącą siłę zazdrości, a także na to, że chęć bycia w centrum zainteresowania bywa szkodliwa dla zazdrośnika i jego otoczenia. Pokazuje, że zazdrość jest uczuciem degradującym. Zwraca uwagę na terapeutyczną moc rozmowy i ogromną wagę komunikacji.

Autorka pokazuje, że wcale nie musimy się zmieniać, aby inni nas kochali. Nie musimy się dopasowywać za wszelką cenę do zmieniającej się sytuacji. Książka uczy czytelnika, że warto być sobą, uczy akceptacji zmieniającego się świata. To nie tylko opowieść o mopsiku Peggy, ale także piękna opowieść o zgranej rodzinie, ich głębokiej i mądrej miłości, przyjaźni, a także o uczuciach i rozterkach jakie przeżywają.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Pisarka wskazuje na silną potrzebę bycia kochanym i przekazuje także kolejną prawdę życiową: Miłość nie może się wyczerpać.
Zawsze wystarcza jej dla wszystkich.

Mopsik, który chciał zostać króliczkiem
Autor Bella Swift
Liczba stron 144
Tłumacz Ewa Kleszcz
Wydawca Wilga
Format 123 x 194
Premiera: 25.03.2020
Grupa wiekowa: 6-8 lat

542 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent