To ja Ci mamo poczytam. Recenzja serii książek – poziom 2

Seria książeczek: To ja ci, mamo, poczytam
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Maria Trojanowicz-Kasprzak jest autorką serii książeczek To ja Ci mamo poczytam,  mających na celu zachęcenie dziecka do samodzielnego czytania i sprawienia, aby ta czynność dawała mu jak najwięcej frajdy. Każda z serii występuje w postaci kilku książeczek spakowanych w wygodne, kartonowe pudełko.

Książeczki przygotowane są w oparciu o metodę czytania globalnego, która polega na zapamiętywaniu zapisu graficznego całych słów bez znajomości liter. Czytanie globalne rozwija pamięć i spostrzegawczość, zatem może pomóc w dalszej edukacji.

Poziom 2 jest po prostu kolejną częścią serii przygotowaną w postaci 10 książeczek i skierowaną do starszych dzieci. Spotykamy
tych samych bohaterów, którzy przewijali się w poprzednich seriach – Maję, Jasia i kota Olo, który nieustannie wpada w tarapaty. W tej serii teksty są bardziej rozbudowane. Pojawiają się dłuższe słowa i bardziej rozwinięta fabuła. Zgodnie z ideą czytania globalnego
wyrazy pojawiają się często, aby dziecko mogło utrwalić ich graficzny obraz.

Ogromną zaletą całej serii są pełne dynamiki ilustracje autorstwa Renaty Grzybek, które dokładnie odzwierciedlają przekaz tekstu. Są proste, kolorowe i na tyle wyraźne, że dziecko z łatwością kojarzy obraz z tekstem bez dodatkowego rozpraszania się. Dodatkowo, każdą z ilustracji można omówić i stworzyć opowieść o jej bohaterze.

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Seria jest dużym wsparciem i wartościowym materiałem dydaktycznym dla opiekunów w żłobkach, nauczycieli przedszkolnych i logopedów.

Więcej informacji o serii To ja Ci mamo poczytam na stronie Wydawnictwa WIR.

Marta Tymowska-Malec

Marta Tymowska-Malec

Recenzentka wydarzeń kulturalnych i nowości wydawniczych. Miłośniczka podróży, dobrej kuchni i biegania. Mama Igora i dumna posiadaczka 2 kotów. Rodzinny kaowiec. Jak nie śpi, to planuje podróże. Jak śpi, to śni o podróżach. Uwielbia pracę z dziećmi. Autorka bloga www.poligon-blog.blogspot.com

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent