Kicia i posążek Złotego Tygrysa. Recenzja książki

Kicia Kocia opinie o książce dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Kicia wbrew pozorom wcale nie jest kotem, tylko dziewczynką. Niezwykłą, ponieważ została obdarzona niezwykłymi mocami. Tak jak koty ma niesamowite umiejętności: superprędkość, supersłuch, superrefleks, superskoczność, superwzrok i superwęch. Dzięki temu po założeniu stroju kociej superbohaterki (na szczęście ogrodniczki, bluzka, maska i kocie uszy zamiast lycry czy lateksu zalewającego współczesne kreskówki) potrafi wypatrzeć i wyczuć to, co niemożliwe dla przeciętnego człowieka. Po dachach skacze tak zwinnie, że ledwie dotyka ich powierzchni.

Kici towarzyszy dzielna kocia załoga składająca się z najprawdziwszych kotów: rudego Rudzika, czarnego Figara, Pusi wiecznie szukającej kłopotów, oraz bardzo mądrego Katsumi. Tym razem cała przygoda zaczyna się niewinnie, od nocnej wyprawy do muzeum, w celu spokojnego obejrzenia posążka Złotego Tygrysa. To sprawia, że kocia drużyna znajduje się w odpowiednim miejscu i czasie, by odwrócić uwagę kociej strażniczki, jednocześnie ułatwiając komuś kradzież Złotego Tygrysa. Oczywiście zupełnie nie celowo! Przyjaciele natychmiast ruszają w pościg za złoczyńcą, aby pomóc nowo poznanej Cleo odnaleźć cenny eksponat. Jak się dalej potoczy ta historia, musicie sprawdzić sami.

Lekturę zakwalifikowałbym do tych łatwych i przyjemnych, dzięki czemu dziesięcioletnia Zosia  przeczytała ją w ciągu jednego dnia, a potem długo musiałam czekać na recenzję, bo wędrowała z rąk do rąk jej koleżanek. Niepozorna książeczka zrobiła kilkadziesiąt kilometrów, zaliczając namiot, hamak, kilka łóżek, rowerowe i piesze wędrówki po to, by zaraz wsiąść do pociągu. To chyba najlepsza reklama dla literatury dla dzieci.

Kicia i posążek Złotego Tygrysa
Autor: Harrison Paula
Ilustracje: Jenny Lovlie
Wydawnictwo Zielona Sowa