Emma wchodzi do lasu. Recenzja książki Dory Rosłońskiej

Emma wchodzi do lasu - niesamowita baśń
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Odkąd pamiętam, jestem wielką fanką bajek i baśni, a im więcej w nich magii i tajemniczych postaci, tym lepiej. Za fabułą musi kryć się jakaś misja, droga, którą bohater musi przebyć, by potem móc wieść szczęśliwe życie. Dora Rosłońska właśnie w taki świat pełen przygód, emocji i życiowych prawd zabiera swojego czytelnika.

Od czego zacząć? Może od bohaterki – Emmy, która właśnie kończy dziesięć lat. Za chwilę odbędzie się jej przyjęcie urodzinowe. Tymczasem na swoim łóżku znajduje pierwszy prezent, księgę mającą jej przypomnieć kim jest, a przynajmniej taką dedykację stworzyła ręka babci – Zbierz owoce jarzębiny, głogu i liście jesionu, a zobaczysz magię lasu.

Zaintrygowana dziewczynka postanawia spróbować znaleźć niezbędne składniki. Jeszcze nie wie, że to niewinne zdanie, oraz stara księga powiodą ją do nieznanej i obcej rzeczywistości, której piękno jest zagrożone. Jak to w tego typu opowieściach bywa, wraz z kolejnymi stronami dowiecie się, że los wielu istot zależy od Emmy i jej decyzji. Tu myśli stają się rzeczywistością. Murkan, czarny charakter tej historii, będzie robił wszystko, by podróż po krainie była trudna, a najlepiej krótka. Mamy więc czarne kruki, skorpiony, cicho szpiegujące ćmy i równie ciemne myśli. Na szczęście przeciwwagę stanowią przyjaciele, dobre intencje i energia czterech żywiołów.

Spotkamy bohaterów z ich słabościami, lękami i nadziejami. Będziemy świadkami odrodzenia ich siły i wiary w swoje możliwości. Ta książka jest pełna zdań, które warto zapisać i zapamiętać, bo stają się drogowskazami, o których warto pamiętać. Pełna ciepłych myśli, natury i zwierząt, które pokochacie, bo tam, gdzie las nie może zabraknąć sowy, lisa i wilczycy.

Jedna z moich córek jest bardzo emocjonalna i łatwo sprawić jej przykrość. W trakcie lektury łatwiej było jej zrozumieć skąd się bierze uczucie żalu, nieufności oraz to, że nie zawsze warto poddawać się krytyce. Wszyscy zaczęliśmy przywiązywać większą wagę do pozytywnych myśli na co dzień.

Z wielką przyjemnością poddaliśmy się czarowi tej opowieści, która się nie skończyła. Czekamy więc niecierpliwie na kolejną część.

Emma wchodzi do lasu
Autor: Dora Rosłońska
Liczba stron: 254
Wymiary: 130 x 210 mm
Okładka: miękka
Wydawnictwo New Space

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent