Misja pszczoła, recenzja książki
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Misja pszczoła, recenzja książki

Misja pszczoła – książka edukacyjna o tym jak pomagać pszczołom
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Misja pszczoła to książka stworzona z pasją i z potrzeby serca. Jej autorem jest Piotr Smakulski – pszczelarz i edukator, który postanowił powstrzymać wymieranie pszczół pisząc książkę. Jak książka ma pomóc ocalić pszczoły? To proste! Edukacja to potężne narzędzie, a wykształcone i uwrażliwione na stan środowiska naturalnego dzieci, to przecież przyszli dorośli. To oni będą wkrótce podejmować najważniejsze decyzje w swoich miastach i krajach.

Misja pszczoła to nie jest książka typowa.

To nie powieść czy opowiadanie, a raczej prezentacja, której karty z powodzeniem można wyświetlać w tle wykładu na temat tych pasjonujących stworzeń. Oczywiście treści są dostosowane do najmłodszych czytelników, a karty pełne ilustrowanych map myśli. Niejednemu dorosłemu czytelnikowi ilustracje mogą wydawać się znajome – ich autorką jest Miriola Dzik. Ilustratorka ta znana jest w sieci jako Kura Rysuje, a jej zabawne obrazki wzbogacone trafnym komentarzem są szeroko rozpowszechniane w mediach społecznościowych. Połączenie sił przez te dwie osoby pozwoliło na stworzenie książki nietuzinkowej.

Pomysł z mapami myśli jest trafiony w dziesiątkę.

Narracja kropelki miodu prowadzi nas od jednego zagadnienia do drugiego, przeplatając to ciekawostkami. Tekstu jest więc stosunkowo niewiele, wszędzie dominują ilustracje, a mimo to książka naszpikowana jest wiedzą. Dodatkowo wiedza ta, to nie tylko informacje o pszczołach i o tym, co doprowadziło do ich wymierania. Autor wyposaża nas też w praktyczną wiedzę. Po przeczytaniu Misja pszczoła będziecie wiedzieć jak pomóc tym szalenie ważnym dla świata stworzeniom. Muszę przyznać, że niektóre informacje zaskoczyły mnie, a niejedna propozycja ratowania pszczół zainspirowała. Dlatego jestem pewna, że z lektury tej książki wiele wyniosą i dzieci, i dorośli.

Jak opisać w ciekawy i pełen humoru sposób, trudny i dramatyczny temat wymierania pszczół? Koniecznie zajrzyj do książki Misja pszczoła, a potem wykorzystaj nowo zdobytą wiedzę o pszczołach i swoimi codziennymi wyborami wspieraj ich ochronę.

Ewelina Zielińska

Misja pszczoła
Autor: Piotr Smakulski
Ilustracje: Miriola Dzik choć Kura
Ilość stron: 30 stron
Oprawa: twarda
Format: A4
Więcej informacji na stronie: pasiekasmakulskich.pl

256 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent