Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych. Recenzja

moj zeszyt obserwacji przyrodniczych ogródek warzywny recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych to seria, która ukazała się w wydawnictwie HarperKids. Cała moja opinia mogłaby zostać zamknięta w jednym zdaniu – ta seria jest fantastyczna! Z przyjemnością napiszę Wam, co w niej wyjątkowego.

Wszystkie tytuły z serii obserwacji przyrodniczych łączy podobna szata graficzna, która jest kolorowa, przyjemna w odbiorze, a przede wszystkim realistyczna. Wszystkie zwierzęta, rośliny, miejsca narysowano precyzyjnie, tak by dzieci z niej korzystające nie miały problemu z odniesieniem ilustracji do rzeczywistości. Dzięki temu naprawdę można zacząć obserwować i nauczyć się rozpoznawać gatunki żyjące w naszej okolicy.

A co pozwala obserwować ta seria? To, co każdy z nas ma na wyciągnięcie ręki, czyli Drzewa, Owady czy ogólnie Przyrodę w mieście. My mieliśmy okazję zajrzeć do zeszytu o Ptakach oraz Ogródka warzywnego. Jednak seria ta, to nie tylko zachęta do obserwacji, ale także do działania! Nieszablonowe, inspirujące zdania to najmocniejsza strona tej serii. A z ciekawych drobnostek dodam, że zamiast naklejek są tu elementy do wycięcia i wklejenia – bardzo nam się to podoba!

moj zeszyt obeserwacji przyrodniczych ptaki recenzjaPtaki to zeszyt, który pozwoli dzieciom poznać ptaki żyjące zarówno w mieście, jak i w dalszych rejonach, a dzięki darmowej aplikacji także posłuchać ich odgłosów. Wiele z zadań można wykonać w domu przy okazji czytania, inne zachęcą do wyjścia na spacer czy zbudowania karmnika. Z kolei Ogródek warzywny to pełnowartościowy przewodnik młodego ogrodnika. Po lekturze, a nawet już w trakcie, będziecie zmuszeni stworzyć z małym czytelnikiem własną grządkę (jeśli nie w ogrodzie, to na balkonie). Autorzy krok po kroku przeprowadzą Was przez proces sadzenia i dbania o rośliny, a nawet zapoznają z datami siewu!

Ogromną zaletą książki jest też to, że nie jest dedykowana dzieciom w konkretnej kategorii wiekowej. Bez trudu dokonacie wspólnych obserwacji wraz z przedszkolakiem, lecz dopiero starsze dzieci będą mogły samodzielnie wykonać wszystkie projekty i zadania. Moim zdaniem, to świetna książka dla całych rodzin. Każdy dowie się czegoś nowego, a wspólna warzywna grządka, może być początkiem nowego hobby!

Ewelina Zielińska

Ogródek warzywny
Ptaki
Akademia mądrego dziecka. Mój zeszyt obserwacji przyrodniczych
Autor: Philippe Godard, Marie-Christine Jacquet
Ilustrator: Isabelle SImler
Tłumacz: Katarzyna Grzyb
Typ oprawy: miękka
Data premiery: 14.04.2021
Wydawnictwo HarperKids

 

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent