Pan Borsuk i pani Lisica. Spotkanie. Recenzja komiksu

PAn Borsuk i Pani lisica recenzja komiksu
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Rodzice mają silny wpływ na kształtowanie się u dzieci obrazu innych ludzi. Dodając do tego fakt, że najmłodsi chcieliby mieć często wszystko dla siebie i szybko przyzwyczajają się do przedmiotów, warto od samego początku pokazywać, że pomoc i dzielenie się z innymi ma swoje plusy. Z pewnością, by się tego nauczyć będzie potrzebny czas, tak samo jak w przypadku Borka, Szperaczka i Róży, bohaterów komiksu Pan Borsuk i pani Lisica. Spotkanie Brigitty Luciani i EveTharlet.

Pewnego dnia do borsuczej nory zawitała pani Lisica i jej córka Róża. Głodne, zmęczone i wystraszone uciekały przed myśliwymi, którzy zniszczyli ich dom. Mimo że pochodzą z dwóch różnych światów, dzielą ich przyzwyczajenia, zachowanie i wygląd, pan Borsuk proponuje Lisicy wspólne mieszkanie. Nie podoba się to zarówno młodym borsukom Borkowi i Szperaczkowi, jak i małej lisicy Róży. Nie potrafiąc znaleźć wspólnego języka i chcąc odzyskać swoje stare życie, wymyślają plan jak poróżnić swoich rodziców i przypomnieć im, że do siebie nie pasują. Czy ich pomysł uda się zrealizować, a zwierzęta odzyskają swoje mieszkanie? A może stanie się coś zupełnie odwrotnego? Przekonajcie się sami.

Historia o leśnych zwierzętach to dobry wybór na początek przygody z czytaniem.
Borsuk komiks egmont recenzja książki
Publikacja należy do serii Mój pierwszy komiks, przeznaczonej do samodzielnego czytania albo czytania z rodzicami. Na 30 stronach, w dużych dymkach, zawarto ilość tekstu adekwatną do wieku czytelnika. Litery są spore, dobrze rozmieszczone na stronie wielkości A4, w związku z czym dzieci nie będą miały trudności w odnalezieniu się w tekście. Komiks ma w sobie wszystko co początkujący czytelnik chciałby otrzymać – jest przygoda, ciekawi bohaterowie, przypominający swoim zachowaniem ludzi, jest humor i życiowa lekcja tolerancji, będąca dużym atutem opowieści. Ilustratorka EweTharlet zadbała o stonowaną kolorystykę, a mimika bohaterów i ich zachowanie oddają emocje i pasują do tekstu.

Pan Borsuk i pani Lisica. Spotkanie to odpowiednia pozycja rozwijająca kompetencje czytelnicze.

Oprócz kilku chwil dobrej zabawy, wzbogaci słownictwo i skłoni do refleksji. A jeśli dzieci pokochają leśnych bohaterów, mogą później sięgnąć po równie ciekawą, kolejną część przygód zwierząt pt. Pan Borsuk i pani Lisica. Rozgardiasz.

Eliza Idczak

Mój pierwszy komiks 5+. Pan Borsuk i pani Lisica. Spotkanie. Tom 1
Wydanie: 2021
Seria/cykl: PAN BORSUK I PANI LISICA, MÓJ PIERWSZY KOMIKS 5+
Scenarzysta: Brigitte Luciani
Ilustrator: Eve Tharlet
Tłumacz: Ernest Kacperski
Typ oprawy: gąbka
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Egmont

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent