Weleda
Weleda Baby

Metoda Montessori w domu. Dla dzieci od 3 do 7 lat. Recenzja książki

Metoda Montessori w domu. 80 rozwijających zabaw edukacyjnych
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Metoda Montessori w domu. Dla dzieci od 3 do 7 lat to kolejna książka wydawnictwa RM, która wprowadza dorosłych w świat pedagogiki Montessori. Miałam okazję poznać inne publikacje z tej serii i uważam, że ta książka świetnie uzupełni biblioteczkę każdego rodzica interesującego się tym tematem.

Największą zaletą tej książki jest ilość zawartej w niej teorii – ograniczono ją do minimum. Jeśli chcemy szczegółowo poznać założenia pedagogiki Montessori warto sięgnąć po inne tytuły. W tej znajdziemy przede wszystkim ogrom pomysłów na przygotowanie zabaw i pomocy edukacyjnych dla dzieci w wieku przedszkolnym, które poprzedzono jedynie kilkoma stronami z podstawowymi wskazówkami, niezbędnymi do dalszych działań. Wiele treści z tego poradnika skierowana jest do opiekunów grup przedszkolnych, jednak każde z ćwiczeń/zabaw możemy dostosować do domowych warunków.

W książce zastosowano bardzo przemyślany układ treści.

Ćwiczenia pogrupowane są według różnych aspektów rozwoju dziecka np. życie codzienne czy kolory. Każde z nich zostało dokładnie opisane. Wymienione są wszystkie przedmioty, które będą niezbędne do stworzenia edukacyjnego zestawu, a także wskazówki gdzie takie przedmioty znaleźć. Wiele z nich to przedmioty codziennego użytku, które bez trudu znajdziemy w domu: miski, kubeczki, tacki, serwetki. Kolejnym elementem jest opis ćwiczenia i propozycje zabaw. Dla osób nieznających pedagogiki Montessori wyjaśnię, że większość ćwiczeń jest zaskakująco prosta, a mimo to potrafi zająć dziecko na długie godziny. Dodatkowo pomagają one opanować niezbędne w codziennym życiu czynności. Znajdziecie tu więc mnóstwo segregowania, przenoszenia, układania i przesypywania.

Jak wszystkie poprzednie książki z tej serii od wydawnictwa RM, tak i ta jest świetnie wydana.

Mnóstwo zdjęć, dobrze rozplanowany tekst, przyjemne kolory – można powiedzieć, że książka ta nawet od strony wizualnej nawiązuje do zasad Metody Montessori. Polecam ją każdemu zaangażowanemu rodzicowi dziecka w wieku przedszkolnym. Książka ta zainspiruje Was do wielu zabaw i pozwoli dostrzec jak ważna jest prostota i szlifowanie codziennych czynności.

Kurs online - Jak rozwijać koncentrację i uwagę dzieci

Mindfulness dla dzieci

Twoje dziecko ma trudności z koncentracją? Nie potrafi się na niczym skupić? Jest zestresowane?
Jeżeli chcesz pomóc dziecku rozwinąć pełnię jego możliwości, lepiej zrozumieć siebie, zbudować odporność na stres i nauczyć się słuchać głosu własnego serca – ten kurs jest właśnie dla was!

Ewelina Zielińska

Metoda Montessori w domu 
Autor: Cotte Delphine Gilles
Strony: 192
Oprawa: broszurowa
Wydawca: RM
Więcej informacji TUTAJ

490 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent