Maski na bal Karnawałowy – Zwierzątka

Maski na bal Karnawałowy – Zwierzątka

Maski karnawałowe dla dzieci wierzęta
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Maski na Bal Karnawałowy „Zwierzątka”

maski Lew i Sowa

maski Osiołek i Zebra

– maska Kota

Maski wykonane własnoręcznie – to nie jest trudne!
Dzieci uwielbiają wszelkie zwierzęta, lubią je udawać, lubią o nich słuchać. Wszystkie maski są wykonane z papieru oraz jednorazowych talerzyków papierowych, w których należy wyciąć otwory na usta i oczy.
Można je wykonać własnoręcznie posiłkując się zamieszczonymi zdjęciami masek, lub wspólnie z dziećmi korzystając z ilustracji w książkach.
Zabawę karnawałową można zorganizować w domu prywatnym, przedszkolu, domu kultury itd.

Gra w głodnego słonia
Najważniejszą częścią zabawy jest „Gra w głodnego słonia”. Dzieci bardzo to lubią. Wystarczy do tego wielki karton, pomalowany na szaro, lub oklejony.
Z przodu należy przykleić z szarego papieru trąbę, a z tyłu ogon. Po bokach wystarczy przykleić „oczy”.
Najważniejsza rzecz: każde dziecko musi na bal przynieść zabawkę (a najlepiej zabawki), którą (które) chciałoby komuś podarować lub się nimi już nie bawi.
Może być pluszak, samochodzik, lalka itd.

Doskonała zabawa nie tylko dla dzieci
„Gra w głodnego słonia” jest tak zajmująca, że dzieci często zapominają o całym świecie, a jest to gra bardzo prosta i mogą się w nią bawić dzieci zarówno bardzo małe jak i starsze.

Przygotuj na kartkach różnego rodzaju zadania, pytania z różnych dziedzin, śmieszne wskazówki itd i wrzuć je do kartonu „GŁODNY SŁOŃ”. Będą one losowane przez dzieci. Np: „Jakie miasto jest stolicą Polski”, „osoba która stoi obok ciebie przejmuje kolejkę”, „wylosuj jeszcze raz”, „czy na łyżwach można jeździć latem?”, „co wiesz o życiu osła?”, „powiedz wiersz”, „zaśpiewaj piosenkę”, „pokaż jak szczeka pies” itd.
Pytania powinny być bardzo proste i bardzo skomplikowane, bo takie lubią dzieci najbardziej i najlepiej o zwierzątkach, ale nie koniecznie.

Prowadzący
Jedyna ludzka postać na balu, to prowadzący. Proponuję, aby prowadzący miał także maskę, najlepiej zrobioną także z papieru + nos z Danonka z wyciętymi otworami do oddychania.

Osoba taka zapisuje, które dziecko odpowiedziało na wszystkie pytania, zapisuje na kartce punkty dla każdego. Dzieci najlepiej ustawić w kolejkę, jeśli któreś dziecko nie będzie znało odpowiedzi na wylosowane pytanie, traci kolejkę i następne dziecko w kolejce musi na nie odpowiedzieć, jeśli nie, także idzie na koniec kolejki.

Potem należy wrzucić wszystkie zabawki przyniesione przez dzieci do wielkiego kosza lub worka. Dzieci mogą losować dla siebie zabawki (z zamkniętymi oczami). To dziecko które nazbierało najwięcej punktów w grze, losuje tyle razy ile to możliwe, do wyczerpania zabawek.

Bawi i uczy
Gra ta, ponieważ jest zespołowa, uczy dziecko zasad zachowania w grupie, zdrowego współzawodnictwa i daje wiele radości a także rozbudza ciekawość dziecka i otwiera go na różne dziedziny oraz uczy dzielić się z innymi.
Mogą w nią się bawić także dorośli. Potem proponuję tańce i harce. Można też upiec ciasteczka w kształcie zwierzątek.

Miłej zabawy!
Barbara Medajska

REDAKCJA:

Pani Barbara Medajska otrzymuje od nas w nagrodę książkę o zupełnie zwyczajnym chłopcu, który w całkowicie niezwyczajny sposób zostaje bohaterem – „Historia srebrnego Talizmanu” Joanny Marii Chmielewskiej Wydawnictwa AMEA

Zapraszamy do lektury pierwszych napływających scenariuszy – Dział artykułów – Miasto Dzieci „Konkursy literackie”

275 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent