Magiczny dywan – zajęcia dla rodzin z dziećmi w wieku 3 -5 lat. Recenzja

Magiczny dywan
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Często zastanawiamy się, jak uatrakcyjnić dzieciom czas nie wyjeżdżając z miasta w czasie wakacji. Centrum Turystyki TRAKT oraz pracownicy Bramy Poznania przygotowali bardzo ciekawą ofertę na spędzenie rodzinnego przedpołudnia. Począwszy od ostatniego weekendu maja aż do końca sierpnia, w wybrane soboty odbywać się będą spotkania dla rodzin z dziećmi w wieku przedszkolnym.

Formuła zajęć opiera się o zabawę, a dorośli również aktywnie uczestniczą w podróży Magicznym Dywanem, który zabiera nas w różne zakątki Ostrowa Tumskiego.

Po wypowiedzeniu magicznego zaklęcia, kolorowy dywan potrafi przenosić się w czasie, wprowadza nas w świat historii, legend i barwnych opowieści. Dzieci z zapartym tchem wysłuchują opowiadań, które rozbudzają ich wyobraźnię. Przy okazji zdobywają wiedzę, ćwiczą pamięć i rozwiązują zagadki, rozwijając przy tym zmysły: wzroku, słuchu, dotyku.

Jest to doskonała okazja do spędzenia czasu w grupie rówieśniczej, gdzie dzięki miłej atmosferze i obecności rodziców najmłodsi rozwijają umiejętności społeczne i oswajają się z nowym miejscem.

Dla rodziców zajęcia mogą być inspiracją do radosnej i rozwojowej zabawy z dzieckiem. Dodatkowo bliski kontakt i wspólna zabawa są idealną formą wartościowego spędzenia wspólnych chwil. Dzięki charyzmatycznym prowadzącym poznawanie świata staje się niezwykłą przygodą.

Magiczny dywan

Informacje praktyczne:

Terminy: wybrane soboty od maja do sierpnia o godzinie 10.30 I 12.00

Czas trwania: około 45 min

Miejsce: przestrzenie Bramy Poznania i Ostrowa Tumskiego

Koszt: zajęcia są bezpłatne, obowiązują zapisy

Zapisy: chęć udziału należy wcześniej zgłosić poprzez przesłanie wypełnionego formularza zgłoszeniowego na adres edukacja@bramapoznania.pl. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu potwierdzenia drogą elektroniczną.

Szczegółowe informacje o zajęciach pod numerem telefonu 61 647 76 25

Harmonogram i regulamin dostępne są na stronie www.bramapoznania/oferta/edukacja

Agnieszka Trybuś-Stark