Stwórz dzieło sztuki! Zabawa w muzeum

Stwórz dzieło sztuki! Zabawa w muzeum
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Czas epidemii sparaliżował nasze życie, oderwał od codziennych zajęć, do których tak przywykliśmy. Zwolniliśmy, pozostaliśmy w domach i nagle okazało się, że mamy – przynajmniej część z nas – więcej chwil dla siebie i swoich rodzin. Oczywiście dalej jest mnóstwo do zrobienia, i często są to również rzeczy, które leżały odłożone już od dawna, lecz jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by tego czasu nie wykorzystać zupełnie inaczej – kreatywnie, spontanicznie i twórczo! I właśnie mamy dla Was propozycję, która na pewno przypadnie Wam do gustu!

Spróbujemy zainspirować się pomysłem kalifornijskiego Getty Muzeum. To muzeum, jak i wiele innych na świecie,  zostało zamknięte dla zwiedzających i – choć nie otworzy drzwi do odwołania – dalej zachęca do kontaktu ze sztuką. Dlatego rzuciło wyzwanie, a przykład dali pracownicy Getty  – zadanie polega na wybraniu ulubionego obrazu i odtworzeniu go za pomocą rzeczy dostępnych w domu.  Powstały wspaniałe interpretacje i bardzo wiele osób włączyło się w akcję. Stworzyli oni dzieła zarówno bardzo wierne, jak i zaskakująco abstrakcyjne, ale wszystkie  zachwycające – choćby przy pomocy papieru toaletowego, filtrów do kawy, odkurzaczy, ubrań, naczyń czy ziemniaków.

Stwórz dzieło sztuki! Zabawa w muzeum

Muzeum dla ułatwienia wypisało na swym blogu listę wskazówek, które przydadzą się przy aranżacji własnego dzieła. Tam też jest wiele wspaniałych interpretacji, wystarczy zajrzeć – już samo to zapewnia dużą dozę rozrywki! Zresztą poniżej macie próbkę.

Stwórz dzieło sztuki! Zabawa w muzeum

Pozostajemy w domu, ale to nie znaczy, że nie doceniamy dobrej sztuki. A czy Ty podejmiesz wyzwanie? Wybierz swój ulubiony obraz lub rzeźbę  i odtwórz je z dowolnych dostępnych materiałów! Na pewno do zabawy włączy się cała rodzina, a może nawet czworonogi? Następnie sfotografuj swoje dzieło, obok kładąc oryginał i weź udział w naszym konkursie!

Informacje o konkursie tutaj!

Stworzymy piękną galerię prac.Stwórz dzieło sztuki! Zabawa w muzeum

Stwórz dzieło sztuki! Zabawa w muzeum

Źródło zdjęć Getty Muzeum

Monika Konieczny

Monika Konieczny

Na co dzień zabiegana mama nastolatków oraz zaangażowana redaktor od zadań codziennych i specjalnych. Z wykształcenia automatyk i matematyk, a z zamiłowania korektorka tekstów, miłośniczka literatury pięknej (zwłaszcza dziecięcej), muzyki operowej i filmowej oraz podróży małych i dużych. Niedawno odkryła nową pasję - ogród, w którym bez przerwy coś kopie, sadzi i przesadza, by świat był piękniejszy i bardziej kolorowy.

monikak@miastodzieci.pl

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent