Fabryka Marzeń
Zapraszamy do Klockowni!

Kuba Guzik i maszynista Łukasz, recenzja audiobooka o sile przyjaźni, tolerancji i odwadze

Kuba guzik audiobook recenzja
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Dobra historia to taka, która oprócz dostarczenia rozrywki, inspiruje i skłania do refleksji, która zrzuca klapki z oczu. Na takie opowieści zawsze jest czas. Szczególnie, kiedy snuje je Edyta Jungowska. W najnowszym audiobooku wydawnictwa Jung-Off-Ska, aktorka przybliża kolejną historię Michaela Ende pt. Kuba Guzik i maszynista Łukasz.

Maszynista Łukasz i Kuba Guzik to przyjaciele, którzy wraz z trójką innych obywateli zamieszkują malutką wysepkę zwaną Trochanią. Kiedy zaczyna brakować na niej miejsca dla wszystkich, dwaj przyjaciele wyruszają w nieznane w towarzystwie wiernej, grubej lokomotywy Emmy, z nadzieją, że znajdą dla siebie inny dom. Trafiają do Mandalii. To tam ich przygody nabierają tempa. Dziwaczne stwory i tajemnicze krainy, do których wstęp może mieć tylko ktoś odważny, niecodzienne postacie i niespodzianki kryjące się w każdym kącie…Mając tylko siebie, przyjaciele ruszają w kolejną podróż. Wszystko po to, by odnaleźć zaginioną mandalańską księżniczkę i biologiczną rodzinę Kuby Guzika. Czy wystarczy im odwagi by dotrzeć do celu i poznać odpowiedzi na mnożące się pytania?

Kuba Guzik i maszynista Łukasz to pełna magii powieść, która wzruszy czytelnika w każdym wieku.

Kuba Guzik i maszynista Łukasz opinie

Autor zaskakuje bujną wyobraźnią i niesamowitymi pomysłami, które uwidaczniają się w kreacji bohaterów i przedstawionego świata. Akcja pędzi niczym lokomotywa Emma, cały czas trzymając w napięciu, zabierając czytelnika w coraz ciekawsze krainy, które opisane są tak szczegółowo i plastycznie, że wywołują ciarki na plecach.  Ciekawość rozbudzają również bohaterowie, z których każdy jest jedyny w swoim rodzaju.

Publikacja skierowana jest do dzieci w wieku szkolnym i starszych, z uwagi na dużą liczbę sytuacji, często smutnych i budzących lęk, które wsparte dźwiękiem z audiobooka bardziej oddziałują na wyobraźnię, niejednokrotnie wywołując zaniepokojenie.

Edyta Jungowska nie traci wiatru w żaglach.

Kuba Guzik i maszynista Łukasz audiobook opinie

A raczej pary w kotle, odwołując się do książki. Nie zwalniając tempa, wydawnictwo Jung-Off-Ska sięga po kolejny tytuł Michaela Ende: Kuba Guzik i maszynista Łukasz. To niesamowite, że aktorka wciąż zaskakuje, gwarantując słuchaczowi wiele wrażeń. W sugestywny sposób oddaje emocje bohaterów, grozę czy żartobliwość sytuacji, a modulacją głosu sprawia, że każda postać brzmi inaczej, dzięki czemu łatwiej zorientować się w treści utworu. Tym samym aktorka kolejny raz udowadnia, że zasługuje na uwagę i szerokie grono odbiorców.

O dodatkowe dźwięki pojawiające się w tle, takie jak śmiechy, dźwięki pogody, gwizdy, pozwalające czerpać większą radość z treści, ponownie zadbał duet SzaZa – Szamburski/Zakrocki.

Przeprowadzając czytelnika przez treść książki, Edyta Jungowska ponownie uwalnia masę emocji: będzie czas na radość, smutek, lęk, zaskoczenie i wiele wzruszeń. Nie ma się co dziwić. Na chętnych czeka ponad 10 godzin słuchowiska, w którym dzieje się magia.

Każdy kto zna poprzednie publikacje wydawnictwa Jung-Off-Ska powinien pędzić do sklepu po kolejny audiobook. Natomiast tych, którzy dopiero zaczynają przygody ze słuchowiskami, zachęcam do sięgnięcia po Kubę Guzika i maszynistę Łukasza w pierwszej kolejności. Audiobook jest bogatszy niż jego papierowa wersja, a każdy rozdział pomaga pozbyć się uprzedzeń, podkreśla wartość przyjaźni, odwagi i tolerancji. Gwarantuję, że po wysłuchaniu z niecierpliwością będziecie wyczekiwać dalszych przygód niesamowitych przyjaciół.

Eliza Idczak

Kuba Guzik i maszynista Łukasz
czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Jacek Sut, Rafał Sabara
tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
projekt okładki i ilustracje: Marcin Minor
płyta w formacie MP3
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Jungoffska

482 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent