Kuba Guzik i maszynista Łukasz – audiobook o niezwykłej podróży i sile przyjaźni
Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Kuba Guzik i maszynista Łukasz – audiobook o niezwykłej podróży i sile przyjaźni

📅 piątek 25.11.2022 do wtorek 06.12.2022
kuba guzik audiobook
Książka światowej sławy autora literatury dziecięcej, twórcy „Niekończącej się historii” i „Momo”.

Gdy pewnej nocy Kuba Guzik i maszynista Łukasz wsiadają do lokomotywy i opuszczają swoją ukochaną Trochanię, nie mają pojęcia, że właśnie rozpoczynają niezwykłą podróż, podczas której przemierzą morze, góry, pustynię, krainę wulkanów, poznają cudowną Mandalę i dotrą do miasta smoków. Aby uratować mandalańską księżniczkę, przyjdzie im przeprawić się przez śmiertelnie niebezpieczną Dolinę Zmroku, stanąć oko w oko z pozornym olbrzymem i stoczyć walkę z okrutną smoczycą. A w tej pełnej przygód podróży liczyć mogą jedynie na siebie i swoją głęboką przyjaźń.

„Kuba Guzik i maszynista Łukasz” to książkowy bestseller Michaela Endego światowej sławy autora literatury dziecięcej. Publikacja wydana w 1960 roku (w Polsce po raz pierwszy ukazała się dopiero w 2001), to pierwsza książka nieznanego wówczas autora, młodego aktora, dramaturga i krytyka filmowego, napisana – jak sam twierdził – „dla siebie samego”, która okazała się początkiem jego drogi do sławy. Pierwszą z wielu nagród – Niemiecką Nagrodę w Dziedzinie Literatury Młodzieżowej (Deutscher Jugendliteraturpreis) – otrzymał już rok po premierze.

Książki Michaela Endego zostały przetłumaczone na ponad 40 języków, a ostrożne szacunki mówią o ponad trzydziestu milionach sprzedanych egzemplarzy. Najpopularniejsze z nich „Kuba Guzik i maszynista Łukasz”, „Niekończąca się historia” oraz „Momo” zostały przeniesione na ekran. Za swoją twórczość Michael Ende otrzymał w sumie ponad czterdzieści nagród, w tym Nagrodę Literacką im. Janusza Korczaka oraz Nagrodę Lorenzo i Magnifico.

Kuba Guzik i maszynista Łukasz
czyta: Edyta Jungowska
reżyseria: Jacek Sut, Rafał Sabara
tłumaczenie: Ryszard Wojnakowski
muzyka: SzaZa – Szamburski/Zakrocki
projekt okładki i ilustracje: Marcin Minor
płyta w formacie MP3
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Jungoffska

313 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent