Dzień Dziecka w Multikinie
UD

Niekończąca się historia, recenzja audiobooka

Niekończąca się historia audiobook opinie
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Wydawnictwo Jung-Off-Ska powstało w 2010 roku z inicjatywy Edyty Jungowskiej. Zajmuje się głównie nagrywaniem audiobooków książek, należących do klasyki literatury dziecięcej. Przez ostatnie dwanaście lat wydawnictwo wypuściło około trzydziestu książek do słuchania, wśród nich uwielbianą przez dzieci serię o Pożyczalskich, historię Doktora Dolittle czy wiele pozycji Astrid Lindgren. Niedawno na półkach sklepowych pojawiła się nowa publikacja, dźwiękowa wersja popularnej historii Michaela Ende: Niekończąca się historia.

Bastian to nieszczęśliwy nastolatek, który próbuje zapomnieć o problemach, uciekając w świat książek. Pewnego dnia chowa się przed szkolnymi prześladowcami w antykwariacie Karola Konrada Koreandera. Zauważatam książkę Niekończąca się historia. Wydaje się, że w magiczny sposób przyciąga ona chłopca do siebie. Pod wpływem impulsu, kiedy właściciel antykwariatu znika na chwilę, Bastian kradnie atrakcyjny tom. Zawstydzony swoim postępowaniem i wystraszony konsekwencjami, ukrywa się na szkolnym strychu, gdzie nikt nie będzie go szukać, a potem zatapia się w lekturze. Baśniowy świat wciąga do reszty. Dosłownie. Bastian odkrywa bowiem, że stał się bohaterem historii o Fantazjanie, krainie, którą trawi choroba. Jedyną osobą, która może ją uratować jest… on sam. Konsekwencje będą jednak ogromne. Jakie przygody, niebezpieczeństwa i niespodzianki czekają na Bastiana? Jak Fantazjana wpłynie na jego życie? Czy chłopiec podoła swojej misji i uratuje mieszkańców magicznej krainy? O tym musicie już posłuchać…Niekończąca się historia recenzja audiobooka

Pierwsze wydanie Niekończącej się historii pojawiło się w 1979 roku. Od tego czasu bohaterowie książki przekazują czytelnikom istotę przemiany głównego bohatera i siły wyobraźni, jaka płynie z czytania książek, rozkochując w sobie dzieci i dorosłych na całym świecie. Nic dziwnego. Stworzona przez Michaela Endego powieść pełna jest wrażliwości, odwagi i przyjaźni. Wydanie jej w formie audiobooka ułatwi przekazanie historii jeszcze większej liczbie zainteresowanych.

Niekończąca się historia wyd. Jung-Off-Ska to dwupłytowy album, na którym mieści się 27 rozdziałów, czyli ponad dwadzieścia godzin nagrań. Edyta Jungowska kolejny raz udowadnia, że nie ma sobie równych. Audiobook nie odstępuje bowiem od reszty wydanych do tej pory. Aktorka kolejny raz profesjonalnie moduluje głosem, działając na wyobraźnię słuchacza. W jej głosie słychać wszystko – emocje, energię, napięcie każdego z bohaterów. Przeprowadzając czytelnika przez książkę, Jungowska doprowadza do wzruszeń, radości, a czasem i złości. Audiobook zyskuje też na atrakcyjności dzięki gościnnemu udziałowi Piotra Fronczewskiego, który użycza swojego głosu w kilku rozdziałach, a także oprawie muzycznej duetu SzaZa – Szamburski/Zakrocki.

Niekończąca się historia wyd. Jung-Off-Ska to publikacja, która oprócz dwudziestu godzin opowieści, podarowuje też masę emocji i refleksji nad życiem. Sprawdźcie czy i Wam spodoba się klasyka w nowym wydaniu.Niekończąca się historia recenzja audiobooka

Eliza Idczak

Niekończąca się historia
czytają: Edyta Jungowska i Piotr Fronczewski
reżyseria: Jacek Sut
2 płyty w formacie MP3
czas: 20,5h
Wiek 9-13 lat
Premiera: czerwiec 2022
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Jung-Off-Ska

839 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent