Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy. Recenzja

Krystyna Skarbek recenzja książki Czarna Owca

Uwielbiam takie książki! Wydawnictwo Czarna owca stworzyło serię Oni zmienili świat… przedstawiającą historyczne postacie, które warto ocalić od zapomnienia. Zawsze lubiłam historię, czym zaraziłam moje córki, ale o Krystynie Skarbek nie wiedziałam nic. Szkoda, bo nasza rodaczka miała naprawdę ciekawy życiorys.

krystyna skarbek szpieg recenzjaAgnieszka Ludwig-Słomczyńska ma niebywały talent do przedstawiania postaci w sposób ciekawy, zachowując jednocześnie chronologiczną spójność. Przy tym po mistrzowsku wplata  w całość objaśnienia haseł niezbędnych do zrozumienia fabuły. Znajdziemy tu co nieco o Jamesie Bondzie i jego twórcy, historię o Skarbku, informacje o kampanii wrześniowej, legendzie szpiega, zielonej granicy, Czarnej Brygadzie, Dywizjonie 303, diamentach, gruźlicy, Jugosławii, mikrofilmach, operacji Barbarossa, Gestapo, Masywie Vercors, Powstaniu Warszawskim, czy demobilizacji. Krótko, zwięźle, ale w taki sposób, żeby czytelnik wszystko zrozumiał.

Kolejny atut to grafika: połączenie rysunków, map, szkiców i prawdziwych zdjęć miejsc i postaci historycznych, a to wszystko w pastelowej tonacji. Dziewczyny uznały, że właśnie tak powinny wyglądać książki do historii, z humorem i autentycznymi dokumentami.

Z tej całej oprawy wyłania się postać niezwykłej kobiety, oddanej swojej ojczyźnie. Kobiety odważnej i inteligentnej, która potrafiła wyjść z opresji dzięki swojemu sprytowi i zimnej krwi. Czyta się od początku do końca z wielkim zaciekawieniem, poznając historię naszego kraju, jakby przy okazji. Z podziwem i zawodem, że po latach walki o swój kraj, jak wielu jej podobnych, Krystyna Skarbek nie wróciła do kraju jako bohaterka, choć w Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie można oglądać jej odznaczenia. O tym też młode pokolenie powinno pamiętać. Uwaga, po przeczytaniu książki natychmiast chce się biec do księgarni po kolejne.Krystyna Skarbek recenzja

 

Kurs online - Jak zachęcić dziecko do nauki

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy
Autor: Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Ilustracje: Marcin Bruchnalski
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 28
Seria: Oni zmienili świat
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Czarna Owca

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie