Zapraszamy do Klockowni!
UD

Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy. Recenzja

Krystyna Skarbek recenzja książki Czarna Owca
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Uwielbiam takie książki! Wydawnictwo Czarna owca stworzyło serię Oni zmienili świat… przedstawiającą historyczne postacie, które warto ocalić od zapomnienia. Zawsze lubiłam historię, czym zaraziłam moje córki, ale o Krystynie Skarbek nie wiedziałam nic. Szkoda, bo nasza rodaczka miała naprawdę ciekawy życiorys.

krystyna skarbek szpieg recenzjaAgnieszka Ludwig-Słomczyńska ma niebywały talent do przedstawiania postaci w sposób ciekawy, zachowując jednocześnie chronologiczną spójność. Przy tym po mistrzowsku wplata  w całość objaśnienia haseł niezbędnych do zrozumienia fabuły. Znajdziemy tu co nieco o Jamesie Bondzie i jego twórcy, historię o Skarbku, informacje o kampanii wrześniowej, legendzie szpiega, zielonej granicy, Czarnej Brygadzie, Dywizjonie 303, diamentach, gruźlicy, Jugosławii, mikrofilmach, operacji Barbarossa, Gestapo, Masywie Vercors, Powstaniu Warszawskim, czy demobilizacji. Krótko, zwięźle, ale w taki sposób, żeby czytelnik wszystko zrozumiał.

Kolejny atut to grafika: połączenie rysunków, map, szkiców i prawdziwych zdjęć miejsc i postaci historycznych, a to wszystko w pastelowej tonacji. Dziewczyny uznały, że właśnie tak powinny wyglądać książki do historii, z humorem i autentycznymi dokumentami.

Z tej całej oprawy wyłania się postać niezwykłej kobiety, oddanej swojej ojczyźnie. Kobiety odważnej i inteligentnej, która potrafiła wyjść z opresji dzięki swojemu sprytowi i zimnej krwi. Czyta się od początku do końca z wielkim zaciekawieniem, poznając historię naszego kraju, jakby przy okazji. Z podziwem i zawodem, że po latach walki o swój kraj, jak wielu jej podobnych, Krystyna Skarbek nie wróciła do kraju jako bohaterka, choć w Muzeum im. gen. Sikorskiego w Londynie można oglądać jej odznaczenia. O tym też młode pokolenie powinno pamiętać. Uwaga, po przeczytaniu książki natychmiast chce się biec do księgarni po kolejne.Krystyna Skarbek recenzja

 

Czy i jak motywować dzieci

Nie ma jednego powodu, dla którego dziecko nie chce się uczyć i dlatego nie ma jednej prostej recepty na zmotywowanie go do nauki. Na edukację trzeba spojrzeć szerzej, w kontekście całej rodziny. Zapnijcie pasy! Ten kurs to prawdziwa szybka rodzinna edukacyjna rewolucja!

Krystyna Skarbek. Szpieg w spódnicy
Autor: Agnieszka Ludwig-Słomczyńska
Ilustracje: Marcin Bruchnalski
Oprawa: Twarda
Ilość stron: 28
Seria: Oni zmienili świat
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Czarna Owca

672 ocen
5.00
dodaj ocenę
×
Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent