Kradziony lizak nie tuczy – recenzja książki Rodzina Obrabków i urodzinowy skok

Obrabki i urodzinowy skok recenzja ksiazki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Chcielibyście poznać bliżej rodzinę, która uwielbia zabierać cudze rzeczy i kopać nocą tunele, by zakraść się do sklepu? Rodzinę, która zamiast kupić gazetę, woli ją ukraść sąsiadom, a w ogrodzie ma zakopany worek pieniędzy? Jeśli tak, zapraszam do lektury książki Rodzina Obrabków i urodzinowy skok wydawnictwa Zakamarki.

Obrabkowie to czteroosobowa rodzina, którą tworzą Zbirosław, Cela, Kryminelka i Ture oraz ich pies Glina. Nazwisko zobowiązuje, dlatego w miasteczku, w którym mieszkają, często dochodzi do kradzieży rowerów, telewizorów czy jabłek. W rodziców nie wdał się tylko Ture, gdyż chłopiec uwielbia robić jedynie to, co dozwolone. Kiedy zbliżają się jego urodziny, rodzina Obrabków postanawia spełnić urodzinowe życzenie o wielkim, słodkim lizaku. Czy z szacunku dla solenizanta zdobędą słodycz uczciwie?obrabki urodzinowy skok opinie o ksiazce

Rodzina Obrabków i urodzinowy skok to książka Andersa Sparringa. Przesiąknięta groteską, przedstawia świat na opak, w którym negatywne cechy bohaterów są akceptowane, a życzliwe negowane. Mimo to książka nie gorszy, bowiem na straży dobrego zachowania stoi Ture i jego sąsiad Paul Icjant. Dodatkowo czytelnik od razu zauważy nieracjonalność decyzji głównych bohaterów. Akcja książki rozwija się powoli, odkrywając przed dziećmi kolejne sekrety rodziny Obrabków. Lekturze sprzyja też prosty język, przesiąknięty humorem. Jest on największym walorem publikacji, gdyż gra słów niejeden raz wywoła uśmiech na twarzy.

Rodzina Obrabków i urodzinowy skok to publikacja, którą należy czytać z przymrużeniem oka. Wesoła, lekka, pełna karykaturalnych ilustracji zapewni rozrywkę całej rodzinie. Słowa uznania należą się też Perowi Gustavssonowi za pomysłowy dobór rysunków. Oprócz tradycyjnych ilustracji uzupełniających strony książki, tekst rozbudowują wplecione elementy komiksu. Wszystko razem tworzy niewiarygodną całość. Przewrotną, jak sama rodzina Obrabków.

Podsumowując, Rodzina Obrabków i urodzinowy skok to przyjemna, wykorzystująca elementy parodii, książka dla uczniów szkoły podstawowej.Obrabki urodzinowy skok opinie o ksiazce

Eliza Idczak

Rodzina Obrabków i urodzinowy skok