Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus? Recenzja książki
UD

Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus? Recenzja książki

Kosmita za ścianą recenzja książki
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Wszyscy uczniowie wiedzą, jak ciekawa i zaskakująca potrafi być szkolna rzeczywistość. Jednego dnia nie dzieje się nic, za to drugiego następuje lawina zdarzeń. Odkąd u Harrisa w szkole pojawił się Zeke – kosmita, którego rodzice badają świat ludzi –chłopiec przeżywa wiele nietypowych przygód. Kolejne możecie poznać w czwartym tomie książki A. I. Newton: Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus?

Nadchodzi Halloween, najbardziej wyczekiwane przez Harrisa święto. Chłopiec aż przebiera nogami na myśl o strasznych dekoracjach i filmach, kilogramach słodyczy, a przede wszystkim szkolnym konkursie na najlepszy kostium. W dodatku to pierwsze święto Zeke’a, więc Harris wraz z przyjacielem z zapałem przygotowują stroje. Ziemianin przebiera się za robota, a kosmita po raz pierwszy chce się pokazać w swojej prawdziwej postaci. Plan okazuje się być doskonały, gdyż przyjaciele wzbudzają zachwyt wśród swoich szkolnych kolegów. Niestety, Jeremy, zazdrosny trzecioklasista, obawiając się, że Zeke pokrzyżuje mu plany swoim doskonałym strojem, knuje jak zniszczyć kostiumy chłopców, by uniemożliwić im wygraną. Czy to mu się uda?

Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus? to lekka książka dla początkujących czytelników, którzy lubią tematy sci-fi.  Akcja wciąga od pierwszej strony, a bohaterowie, którzy nie wystrzegają się żartobliwych sytuacji, często doprowadzają do śmiechu. Atutem są również duże litery i mała ilość tekstu przeplatająca się ze sporą liczbą czarno-białych ilustracji. Wydanie z pewnością przekona do samodzielnego czytania, a mały format książki ułatwi zabranie jej niemalże wszędzie, wypełniając monotonne popołudnia. Dodatkowo, mimo nieskomplikowanej fabuły, książka będzie dobrą podstawą do rozmowy o wartości przyjaźni i uczciwości.

Podsumowując, Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus? to krótka publikacja przygodowa dla dzieci w wieku szkolnym. Początkujący czytelnicy pochłoną ją w oka mgnieniu, zapewniając sobie kilka chwil wesołej zabawy. To co, książka czy psikus?

Kosmita za ścianą opinie o książce

Eliza Idczak

Kosmita za ścianą. Podstęp albo psikus?
autor: A.I. Newton
ilustrator: Anjan Sarkar
s. 104
format: 128×198
Wiek: 6+
Premiera: 27 października 2021 r.
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Zielona Sowa

 

150 ocen
4.98
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent