Kolorowe Emocje

Czy bawiłeś się w tym roku na Kolorowych Emocjach? Jeśli nie to żałuj. Zabawa była naprawdę fantastyczna. Dzięki kilku tysiącom dzieci powstały najbardziej Bajkowe Miasta.

Bycie dzieckiem jest najfajniejsze

Marzy ci się inne otoczenie niż to które widzisz? Masz dość szarych ulicy i obskurnych podwórek? W sobotę dzięki firmie Baumit dzieci takie jak Ty, zniechęcone już szarym światem dorosłych – mogły stworzyć swoje własne kolorowe miasta. I to dokładnie takie jakie chciały. Już od samego rana place w Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Katowicach i Poznaniu zaczęły wypełniać grupy dzieci, które z uśmiechami i iskierkami w oczach, patrzyły na czekające na nie miasteczko. Dzieciaki miały do pomalowania gotowe makiety domków. Czekały na nie pędzle i najbardziej kolorowe farby świata.

Z godziny na godzinę coraz większe tłumy szkrabów dołączały do zabawy. Magnesem były nie tylko tęczowe kolory farb i pięknie pomalowane domki, ale przede wszystkim radosny gwar rozbrzmiewający wewnątrz i dookoła miasteczek. Małe kolorowe pelerynki opanowały siedem miast i przyciągały coraz to nowych gości. Domki zostały zamalowane w tempie błyskawicznym i szybko kolejne warstwy farb zaczęły pokrywać pierwsze dziecięce wizje kolorowych emocji.

Nikt z dorosłych nie ingerował w te prace, dzięki czemu powstawały ściany w truskawki, żółta trawa w ogrodzie i firanki w serca.
Firma Baumit przygotowała dla dzieci kilka tysięcy upominków, gadżetów i prezentów.
– Było fantastycznie – mówi 6 – letnia Kasia – Nigdy nie malowałam takich domków..Chciałabym mieć taki domek w swoim pokoju. Mieszkałyby tam lalki.

Gry i zabawy

Druga część dnia upłynęła pod hasłem gier i zabaw. Aż ciężko stwierdzić, która z opowiadanych przez bajkowe postacie bajek, cieszyła się największym powodzeniem. Przy każdej z bajkowych istot, zbierały się grupki chętnych do zabawy. Dzieci, z głowami pełnymi pomysłów, wykazywały się inwencją i same urozmaicały konkursy.

– Ja najlepiej bawiłem się w przeciąganiu liny – śmieje się Bartek – Razem z moim kolegą wygraliśmy z dziewczynami.

Jakże ciężko było rodzicom odciągnąć maluchy od rysowania, jedzenia jabłek z powietrza, kopania siedmiomilowym butem czy oddzielania grochu od fasoli. W tym dniu chyba każdy czuł, że bycie dzieckiem jest najwspanialszym uczuciem na ziemi.

Bajkowe Miasteczka

3 czerwca Bajkowe Miasteczka powstawały we Wrocławiu, w Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Szczecinie, Warszawie i Poznaniu. W ubiegłym roku w czterech miastach Polski powstawał Największy Obraz Świata.

– Misją Kolorowych Emocji jest nie tylko dobra zabawa i możliwość radosnego pobrudzenia się farbkami. Chcemy także uczyć najmłodszych – w przyjemny i skuteczny sposób – bo poprzez ich zaangażowanie – – mówi Aleksandra Witkowska – Baumit.

Księga z najprawdziwszymi Uśmiechami

– Wielka Księga Uśmiechów to pomysł, który musiał się pojawić – Mówi Aleksandra Witkowska, Baumit, mecenas projektu społecznego- Już po pierwszej edycji wiedzieliśmy, że zabawa w malowanie sprawia dzieciom ogromną frajdę. Patrzyliśmy na twarze malujących dzieci, których kolorowy świat zaczynał się wraz folią rozciągniętą na ziemi. Postanowiliśmy utrwalić te obrazki na dłużej…

Podczas kolorowych emocji w siedmiu miastach Polski pracowało kilku fotografów. Wielka Księga Uśmiechów ukaże się nie tylko w formie drukowanej. Za kilka tygodni będzie dostępna na stronie WWW.koloroweemocje.pl

Polecamy także Warsztaty Etnograficzne – Bombkowo oraz Warsztaty malowania własnym ciałem


Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo!

wybierz eBook dla siebie
ZOBACZ TAKŻE:warsztaty
Kolorowe Emocje