Weleda
Weleda Baby

Kolorowe Emocje

Kolorowe-Emocje
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Bycie dzieckiem jest najfajniejsze

Marzy ci się inne otoczenie niż to które widzisz? Masz dość szarych ulicy i obskurnych podwórek? W sobotę dzięki firmie Baumit dzieci takie jak Ty, zniechęcone już szarym światem dorosłych – mogły stworzyć swoje własne kolorowe miasta. I to dokładnie takie jakie chciały. Już od samego rana place w Gdańsku, Szczecinie, Wrocławiu, Warszawie, Łodzi, Katowicach i Poznaniu zaczęły wypełniać grupy dzieci, które z uśmiechami i iskierkami w oczach, patrzyły na czekające na nie miasteczko. Dzieciaki miały do pomalowania gotowe makiety domków. Czekały na nie pędzle i najbardziej kolorowe farby świata.

Z godziny na godzinę coraz większe tłumy szkrabów dołączały do zabawy. Magnesem były nie tylko tęczowe kolory farb i pięknie pomalowane domki, ale przede wszystkim radosny gwar rozbrzmiewający wewnątrz i dookoła miasteczek. Małe kolorowe pelerynki opanowały siedem miast i przyciągały coraz to nowych gości. Domki zostały zamalowane w tempie błyskawicznym i szybko kolejne warstwy farb zaczęły pokrywać pierwsze dziecięce wizje kolorowych emocji.

Nikt z dorosłych nie ingerował w te prace, dzięki czemu powstawały ściany w truskawki, żółta trawa w ogrodzie i firanki w serca.
Firma Baumit przygotowała dla dzieci kilka tysięcy upominków, gadżetów i prezentów.
– Było fantastycznie – mówi 6 – letnia Kasia – Nigdy nie malowałam takich domków..Chciałabym mieć taki domek w swoim pokoju. Mieszkałyby tam lalki.

Gry i zabawy

Druga część dnia upłynęła pod hasłem gier i zabaw. Aż ciężko stwierdzić, która z opowiadanych przez bajkowe postacie bajek, cieszyła się największym powodzeniem. Przy każdej z bajkowych istot, zbierały się grupki chętnych do zabawy. Dzieci, z głowami pełnymi pomysłów, wykazywały się inwencją i same urozmaicały konkursy.

– Ja najlepiej bawiłem się w przeciąganiu liny – śmieje się Bartek – Razem z moim kolegą wygraliśmy z dziewczynami.

Jakże ciężko było rodzicom odciągnąć maluchy od rysowania, jedzenia jabłek z powietrza, kopania siedmiomilowym butem czy oddzielania grochu od fasoli. W tym dniu chyba każdy czuł, że bycie dzieckiem jest najwspanialszym uczuciem na ziemi.

Bajkowe Miasteczka

3 czerwca Bajkowe Miasteczka powstawały we Wrocławiu, w Gdańsku, Łodzi, Katowicach, Szczecinie, Warszawie i Poznaniu. W ubiegłym roku w czterech miastach Polski powstawał Największy Obraz Świata.

– Misją Kolorowych Emocji jest nie tylko dobra zabawa i możliwość radosnego pobrudzenia się farbkami. Chcemy także uczyć najmłodszych – w przyjemny i skuteczny sposób – bo poprzez ich zaangażowanie – – mówi Aleksandra Witkowska – Baumit.

Księga z najprawdziwszymi Uśmiechami

– Wielka Księga Uśmiechów to pomysł, który musiał się pojawić – Mówi Aleksandra Witkowska, Baumit, mecenas projektu społecznego- Już po pierwszej edycji wiedzieliśmy, że zabawa w malowanie sprawia dzieciom ogromną frajdę. Patrzyliśmy na twarze malujących dzieci, których kolorowy świat zaczynał się wraz folią rozciągniętą na ziemi. Postanowiliśmy utrwalić te obrazki na dłużej…

Podczas kolorowych emocji w siedmiu miastach Polski pracowało kilku fotografów. Wielka Księga Uśmiechów ukaże się nie tylko w formie drukowanej. Za kilka tygodni będzie dostępna na stronie WWW.koloroweemocje.pl

Polecamy także Warsztaty Etnograficzne – Bombkowo oraz Warsztaty malowania własnym ciałem


495 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent