Zapraszamy do Klockowni!
UD

Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu. Recenzja książki

Jedwabne wątki recenzja książki dla dzieci
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Podczas podróży Daleki Wschód inspiruje swoją kulturą i fascynuje odmiennością. Jest pełen magii i piękna, które wzbudzają całą gamę emocji. Czy oprócz turystów i czytelnik może zdobyć podobne doświadczenia przy lekturze książki Luigi Dal Cin: Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu?

Książka przenosi nas do świata, w którym piękna i niezwykle bogata księżniczka Rubinka pozwala Rajskiemu Ptakowi zamienić się w szlachetny kamień, by odnaleźć prawdziwą miłość. Uczciwy starzec śni o spadającej z nieba fortunie, sędzia Stary Chen potrafi obmyślić fortel na największych złodziei, chroniąc przed więzieniem niewinnych, a Panna Igła-Śmigła haftuje i ożywia smoki. Jest też pies, któremu udaje się oszukać tygrysa i uniknąć zjedzenia, a także węglarz Chokichi, który zaufał snom i wyrusza po wielki skarb. Czy równie niesamowite przygody spotkają kolekcjonera smoków albo pisarza?

Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu to jedna z sześciu książek z serii Opowieści z czterech stron świata, które mają za zadanie przybliżyć czytelnikowi kulturę odległych krajów i zachęcić do refleksji. Publikacja zawiera jedenaście opowiadań różnej długości, które mają intrygować, a zawarty w nich kontrast pouczać.

Historie, choć zakwalifikowane do kategorii książek dla dzieci od lat 6, spodobają się raczej starszym czytelnikom.Jedwabne wątki baśnie wschodu recenzja

Spisane prostym językiem, w którym sporadycznie pojawiają się niefunkcjonujące na co dzień słowa, które mogą sprawić trudność niedoświadczonym czytelnikom, opisują świat, w którym jest miejsce na wszystko, o czym młodzi czytelnicy marzą, a co niekoniecznie widać za oknem w kraju tak bardzo różnym od Dalekiego Wschodu. Dodatkowo tajemnicze, pełne egzotyki historie zachęcą do wewnętrznej refleksji, a ich uniwersalizm będzie fundamentem do rozmowy o szacunku, tradycjach, wielkoduszności.

Atrakcyjne wydanie z pewnością podnosi wartość publikacji. Duży format, twarda oprawa i piękne ilustracje międzynarodowych twórców przyciągają uwagę, wspierając kształcenie wizualne dzieci.

Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu będą idealną lekturą dla tych, którzy szukają publikacji rozbudzających ciekawość świata, a przy tym opisane są w sposób ciekawy, pełny mądrości i przesiąkniętych kulturą regionu. Jestem pewna, że lektura niejednych oczaruje, zaintryguje, a może i zachęci do sięgnięcia po kolejne części serii.Baśnie z dalekiego wschodu wydawnictwa Słowne opinie o książce

Eliza Idczak

Jedwabne wątki. Baśnie z Dalekiego Wschodu
Luigi Dal Cin
Okładka: twarda
Format: 240 x 300
Ilość stron: 47
Premiera: 11.08.2021r.
Więcej informacji na stronie Wydawnictwa Słowne

441 ocen
4.96
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent