W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie – recenzja

w lesie baby jagi recenzja
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑
Gdybym miała zdefiniować swoje dziecięce czytelnictwo, niewątpliwie opierałoby się na bajkach i baśniach. Najbardziej kochałam popołudnia na szkolnej świetlicy, kiedy to starsze koleżanki, czytały nam przedszkolakom baśnie ze starych zbiorów. Sięgając po W lesie baby Jagi, nawet nie podejrzewałam, że przeniosę się w przeszłość, do historii, które dawno pokrył kurz.

Klimatu rosyjskich baśni chyba nie da się pomylić z żadnym innym, choć tak naprawdę nie potrafię powiedzieć na czym polega. Może dlatego, że dzieją się w odległych czasach, a może to słowiańskie imiona i rosyjskie słowa. Na pewno są pełne magii, postaci dobrych i złych, czarownic i służących im zwierząt. Znajdziemy tu następujące baśnie: Opowieści trójgłowego orła, Baba Jaga i gęsi-łabędzie, O żołnierzu, brzozie i trzech sokołach, Siostrzyczka Alonuszka i braciszek Iwanuszka, Kogutek i żarna, Córka i pasierbica, Mama wilczyca, O rybaku i złotej rybce, O królewnie zaklętej w żabę. Kto wychował się na baśniach opowiadanych do poduszki, może uronić łezkę wzruszenia.w lesie baby jagi opinie o książce

 Moje córki pokochały je natychmiast za tempo fabuły. Młodsza z nich nie należy do cierpliwych więc rozległe opisy czasem ją nużą. Tu mamy dużo dialogów, akcja toczy się szybko a mimo to baśnie nie tracą na jakości.

Treść została wzbogacona o piękne, klimatyczne dzieła dziewięciu ilustratorów m.in. Józefa Wilkonia, Davida Pintora i Valerio Vidaliego.

Baśnie z przesłaniem do słuchania, rodzinnego czytania i samodzielnego czytania przez dzieci. Warto wspomnieć, że baśnie zostały wydane przez Wydawnictwo Słowne, pod marką wydawniczą Słowne Młode, przekształcone z Wydawnictwa Burda Książki.

W lesie Baby Jagi. Baśnie rosyjskie
Autor: Dal Cin Luigi
Seria: Opowieści z czterech stron świata
Wydawnictwo: Słowne (dawniej Burda Media Polska)
Liczba stron: 48
Oprawa: Twarda
Więcej informacji TUTAJ
Baśnie rosyjskie recenzja książki dla dzieci

Marta Sikorska

Marta Sikorska

Nauczyciel wychowania przedszkolnego, autorka scenariuszy dydaktycznych. Prywatnie adeptka karate kyokushin, oraz mama dwóch uroczych córeczek, razem z którymi pochłania metry sześcienne literatury dziecięcej i nie tylko. Swoją pasją do czytania dzieli się innymi polecając najciekawsze pozycje w swoich recenzjach. Prowadzi bloga ksiazkawdzieci.blogspot.com

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent