Ferie 2010 z RoboCAMP
UD

Ferie 2010 z RoboCAMP

Ferie-2010-z-RoboCAMP
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

RoboCAMP to zajęcia z robotyki i informatyki, podczas których dzieci i młodzież poznają tajniki konstrukcji maszyn oraz techniki programowania. Nauka odbywa się na profesjonalnym sprzęcie dydaktycznym – zestawach LEGO Mindstorms NXT.

Tej zimy, o niezapomniane ferie z robotami zadbała m.in. Fundacja „Primus”, która na co dzień ma pod swoją opieką uczniów szkoły podstawowej oraz gimnazjum, ale w zajęciach organizowanych w siedzibie placówki, biorą udział nie tylko jej uczniowie. – Dzieci są zachwycone, a organizacja rewelacyjna – przyznaje przedstawicielka Fundacji.

Przeprowadzenie warsztatów dla tak licznej grupy młodych fanatyków robotów nie byłoby możliwe, gdyby nie zaangażowanie wielu innych instytucji. Wsparcie zajęć zaoferowała m.in. Fundacja Fabryka Talentów, która zorganizowała grupę dzieci – uczestników turnieju robotów First Lego League, a dokładnie warszawską drużynę Ó-Boty. Dzięki udziałowi w naszych warsztatach, po niezwykle promocyjnych cenach, dzieci mogły udoskonalić nabyte już umiejętności oraz pogłębić swoją wiedzę z zakresu robotyki i informatyki.

Nauka poprzez zabawę z robotami czeka także dzieci ze Szkoły Sportowej nr 2 w Tczewie oraz w Bibliotece Publicznej Gminy Kosakowo, gdzie przeprowadzone będą skrócone warsztaty dodatkowe.
Niestety powoli kończą się zimowe ferie z RoboCAMP, ale dla dzieci zafascynowanych światem robotów nie musi to oznaczać końca przygody z informatyką i robotyką. Zachęcamy do zapisów na nasze kursy popołudniowe i weekendowe, a w niedalekiej przyszłości na wakacje z RoboCAMP!

Polecamy również Planszowe gry LEGO  oraz Jak to działa czyli zimowe warsztaty Lego

820 ocen
4.97
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent