Felek Travelek poznaje… Morze Bałtyckie. Recenzja książki
UD

Felek Travelek poznaje… Morze Bałtyckie. Recenzja książki

Felek Travelek i morze bałtyckie opinie o ksiązce
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑
Przypomnijcie sobie emocje, które towarzyszyły wam podczas pierwszej wyprawy w nieznane miejsce. Ekscytację wywołaną nowymi możliwościami, odkryciami, widokami… Było wspaniale, prawda? Teraz możecie przeżyć to jeszcze raz, w towarzystwie Felka, bohatera książki Sylwii Szczycińskiej i Mileny Jaczewskiej Felek Travelek poznaje… Morze Bałtyckie.

Felek to mały, rudowłosy chłopiec, pełen pozytywnego nastawienia do życia. Kiedy dowiaduje się, że jego nazwisko pochodzi od angielskiego słówka „podróż”, postanawia zacząć zwiedzać świat. Na swoją pierwszą wyprawę, razem z rodzicami, wyrusza nad Bałtyk. Podróż przebiega spokojnie, choć Felek bombarduje rodziców licznymi pytaniami, a po przyjeździe na miejsce ściga przygodę, za przygodą. Obserwuje rybitwy i słucha o zmieraczkach. Buduje zamki z piasku, jeździ na rowerze i ogląda zachody słońca. Omułek i sercówka przestają brzmieć dla niego tajemniczo. A kiedy wydaje się, że wyczerpał już limit przygód, na plaży zauważa fokę! To jednak nie wszystko. O pozostałych odkryciach Felka i towarzyszących mu emocjach, poczytacie w książce.

Książka Felek Travelek poznaje Morze Bałtyckie to przepięknie wydana bajka, zabierająca młodego czytelnika w podróż po wybrzeżu Morza Bałtyckiego.

felek3

Pachnie latem i umila czas. Napisana zrozumiałym językiem, pełnym dziecięcego humoru i niezliczonych ciekawostek, porwie w bajkowy świat każdego, kto odważy się towarzyszyć ciekawskiemu przedszkolakowi. A powodów by to zrobić, jest wiele!

Atutem pozycji są przede wszystkim ciekawostki, mające walor edukacyjny. Związane z morskimi zwierzętami, nadmorską roślinnością i atrakcjami wybrzeża, rozbudzają głód wiedzy i zachęcają do odwiedzenia północy Polski. Wszystko podane w przystępny, lekki sposób, który zrozumie czytelnik w każdym wieku. Obok ciekawostek, na karty książki dodano też trudniejsze słowa pisane pisanymi literami. Każde z nich ma swój obrazkowy odpowiednik, wtapiający się w tło.

Na atrakcyjność publikacji wpływają również jej bohaterowie. Cała rodzina Travelków wzbudza sympatię czytelnika, co ułatwia stosowanie się do rad zawartych w książce. Dodatkowo pełna miłości i szacunku relacja dziecka z rodzicami rozczula i skłania do refleksji.

Najbardziej urzekła mnie jednak ścieżka dźwiękowa, dołączona do książki za pomocą QR kodu.

Zawiera odgłosy pasujące do historii z każdej strony. Szum fal, plusk wody, świergot ptaków czy roześmiane dziecięce głosy sprawiają, że łatwiej przenieść się do świata głównego bohatera. Połączenie techniki z tradycyjną książką daje wspaniały efekt. Cieszy mnie, że autorzy książek wykorzystują dostępne możliwości, które zatrzymują małego czytelnika na dłużej, pozwalając chłonąć historie wielozmysłowo.

Niezależnie od waszego wakacyjnego kierunku, książka Felek Travelek poznaje… Morze Bałtyckie jest idealnym kompanem podróży. Wakacje sprzyjają zdobywaniu nowych doświadczeń, a w tym Felek pomoże jak nikt inny. Nie sposób mu odmówić!

felek2

Eliza Idczak

Więcej informacji o książce na stronie felektravelek.pl

854 ocen
4.99
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent