Weleda
Weleda Baby

Dziennik Łowcy Przygód Extremalne Borneo. Recenzja

Dziennik łowcy przygód Szymon Radzimierski
📖 Czyta się średnio w 2 min. 🕑

Dziennik z dalekiej wypraw, jak sam nazywa książkę chłopiec, miał być początkowo jedynie sposobem na nudę w czasie wielogodzinnych podróży samolotem lub samochodem. Z biegiem czasu przeistoczył się w ekscytującą i żywiołową relację z niesamowitej wyprawy. W książce znajdziemy własnoręczne teksty oraz rysunki Szymona i oczywiście wiele pięknych zdjęć, map oraz historii. Szata graficzna przykuwa wzrok od samej okładki. Dużo się dzieje zarówno na fantastycznych kadrach, które znakomicie oddają atmosferę kolejnych miejsc i zdarzeń, jak również w zabawnych markerach.

Lionfish, człowiek lasu, czy diabeł morski, to tylko niektórzy egzotyczni bohaterowie.  Jak na książkę podróżniczą przystało, ta pozycja jest pełna ciekawostek przyrodniczych oraz porad, jak przetrwać niedostępnych i niebezpiecznych rejonach. Miłośnik survivalu nauczy się jak uzdatnić wodę lub w jaki sposób zbudować schronienie, czy odstraszyć robale. Wszystkie treści przedstawione są w prosty i zabawny sposób, ale przekazują bardzo istotne informacje. Dziennik Simona opisuje również trud podróżowania oraz to, że obserwator przyrody musi być cierpliwy i uważny. Komiksy, zabawne historyjki i grafiki, a wszystko w przystępnym młodzieżowym języku, sprawi, że książkę z przyjemnością przeczytają mali i duzi podróżnicy. Ostatni rozdział to dodatek zawierający propozycje gry, quiz, krzyżówkę oraz tajny szyfr. Nowe, rozszerzone wydanie zawiera również megabonus, czyli relację Szymona z jego szkolnych perypetii oraz wywiad z mieszkańcem Borneo w języku polskim i angielskim. Z tą książką czytelnik nie będzie się nudził!

„Dziennik Łowcy Przygód Extremalne Borneo” to wspaniała propozycja dla dzieci żądnych wiedzy i przygód. Może stanie się ona pretekstem do dalszych poszukiwań informacji o Borneo, do snucia planów na własne podróże, te bliskie i te dalekie. Ahoj przygodo, ruszajmy w rejs!

Elżbieta Kuźmińska – Mama do Sześcianu

Dziennik łowcy przygód. Extremalne Borneo
Szymon Radzimierski
Premiera: 24 maja 2017r.
Zapraszamy do działu recenzji Miasta Dzieci! 

484 ocen
4.95
dodaj ocenę
×
zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent