Dzieci szaleją, rodzice się śmieją! Bytom

Dzieci-szaleją-rodzice-się-śmieją-Bytom
📖 Czyta się średnio w 7 min. 🕑

Patronat Honorowy:
 Prof. Jerzy Buzek – Przewodniczący Parlamentu Europejskiego 

 koncert poprowadzi: Mirosław Neinert


Wystąpią:


DZIECIĘCA ORKIESTRA ONKOLOGICZNA
pod batutą prof. Piotra Sutta                                                                                                                  (foto: Joanna Nowicka)

To autorski projekt Fundacji ISKIERKA cieszący się znakomitym odbiorem społecznym i medialnym, realizowany już pod pięciu lat. To dzieci z chorobą nowotworową bez kroplówek, lekarze i pielęgniarki bez szpitalnych fartuchów, rodzice z uśmiechem na twarzy a wszyscy z bardzo egzotycznymi instrumentami w rękach. Ten projekt to także artyści oraz przedstawiciele biznesu odkrywający swoje nowe możliwości. Wydaliśmy już dwie profesjonalne płyty (Podróże Do Krainy Fantazji 2006, Moc Marzeń 2009) i gościliśmy na kultowej liście przebojów radiowej „Trójki". Dotychczas grali z nami m.in. Artur Rojek, Ewa Uryga, Andrzej Lampert, Szymon Majewski,  Natalia Kukulska, Mika Urbaniak czy zespół Me Myself And I, a także  prezydenci śląskich miast. Orkiestra tworzy się i występuje tylko raz w roku na koncercie Fundacji ISKIERKA. Najmłodszy muzyk ma 4 lata a najstarszy ok. 60. W walce z chorobą nowotworową, optymizm i pozytywne nastawienie są bowiem równie ważnym elementem terapii, jak drogie lekarstwa. Dlatego pomagamy „oswoić" chorobę oraz łamiemy stereotypy pokazując, jak niemożliwe staje się możliwym, sięgając po niekonwencjonalne metody uwielbiane przez dzieci i ich rodziców.

Podczas tegorocznego koncertu Orkiestrze towarzyszyć będzie także pianista
Michał Kuzimski.

 www.fundacjaiskierka.pl/index.php/news/185/67
oraz www.youtube.com/user/fundacjaiskierka

prof. PIOTR SUTT

Dyrygent i kierownik artystyczny koncertów Dziecięcej Orkiestry Onkologicznej Fundacji ISKIERKA.

Solista perkusista, kameralista, pedagog, animator, propagator sztuk muzycznych, założyciel i lider Gdańskiej Grupy Perkusyjnej „Jeunesses Musicales". Absolwent Akademii Muzycznej w Gdańsku, stypendysta "Jeunesses Musicales World Orchestra" w Berlinie i Wiedniu. Solista wielu renomowanych festiwali muzycznych (Międzynarodowy Festiwal Muzyki Współczesnej w Atenach, Festiwal Najnowszej Muzyki Perkusyjnej w Hanowerze, Festiwal Pianistyki Polskiej w Słupsku, Festiwal Muzyki Współczesnej "Warszawska Jesień"). Koncertował w charakterze solisty na koncertach symfonicznych i kameralnych niemalże w całej Europie. Dokonał wielu nagrań solistycznych i kameralnych klasyki perkusyjnej oraz muzyki najnowszej dla Polskiego Radia.

RAZ DWA TRZYW tym roku zespół Raz, Dwa, Trzy obchodzi 20-lecie działalności muzycznej, podczas których nie tylko podbił serca rzeszy fanów, ale i zdobył prawie wszystkie najważniejsze nagrody muzyczne i wyróżnienia. Podczas występu formacja zaprezentuje nowe aranżacje najbardziej znanych utworów we współbrzmieniu z Dziecięcą Orkiestrą Onkologiczną pod batutą prof. Piotra Sutta. Takich wykonań utworów RAZ DWA TRZY jeszcze nie słyszeliście! www.myspace.com/razdwatrzy

ME MYSELF AND IMagdalena Pasierska – vocal, Michał Majeran – vocal, Saulik –  the human beatbox. Spontaniczność, improwizacja i niesamowita żywiołowość w tworzeniu kompozycji opartych na wokalu to cechy charakterystyczne Me Myself And I – obecnie finalistów III edycji TVN – owskiego programu „Mam Talent". W koncercie ISKIERKI wezmą udział już po raz trzeci. Prowadzili
warsztaty muzyczne na śląskich oddziałach onkologii dziecięcej a także brali udział w nagraniu płyty "MOC MARZEŃ", wydanej przez fundację w 2009 roku.
http://www.memyselfandi.pl/


REUT RIVKA SHABI  &   Krzysztof Kobyliński

    

REUT RIVKA SHABI (HOLANDIA) – Wybitna wokalistka jazzowa i klasyczna, posługująca się biegle elementami folkloru greckiego, macedońskiego, itp. Reprezentantka Holandii na tegorocznym Expo w Szanghaju. Dowodem na jej wszechstronność niech będzie fakt, że znakomicie radzi sobie w rolach klasycznych np.: Paminy -"Magiczny flet" Mozarta, czy jakże odmienne realizacje koncepcji Krzysztofa Kobylińskiego. Studentka sław takich jak Rita Dams, czy Jill Feldman. Współpracuje z Jerusalem IBA Symfonc Orchestrai z Królewskim Konserwatorium w Hadze. Jest stale obecna w holenderskim radio. Koncertowała w USA, Włoszech, Holandii, Izraelu, Polsce.

KRZYSZTOF KOBYLIŃSKI – kompozytor i pianista, laureat Międzynarodowego konkursu Pianistów Jazzowych w Kaliszu, laureat dwóch nagród legendarnego konkursu profi, na muzykę elektroniczną II Programu Polskiego Radia.
Twórca festiwalu "BoomJazz", oraz HH Poland Studio – niekomercyjnego przedsięwzięcia wspierającego twórczość artystów muzyków. Autor muzyki teatralnej i filmowej (m.in. muzyki do serialu "Tulipan" w reż. Janusza Dymka). Twórca muzyki dziecięcej – m.in. album "Kosmiczne Trawy". Leader znakomitych grup rockowych Reanimation Orchestra i Formuła Street. W ostatnich latach artysta tworzy muzykę w oparciu o inspiracje zebrane w trakcie licznych podróży po całym świecie. Jest to niezwykle interesująca intergracja elementów wielu kultur z dziedziny muzyki, co już zaowocowało nagraniem kilkunastu albumów w międzynarodowych składach z niekwestionowanymi gwiazdami różnych gatunków muzycznych.

CHÓR INŻYNIERÓW (Energomontaż-Południe S.A.)

pod batutą dr Benedykta Odya

To nasza innowacyjna formuła CSR- u (corporate social responsibility – społecznej odpowiedzialności biznesu) w której przedstawicieli biznesu angażujemy „śpiewająco". Sponsorzy fundacji tworzą chór towarzyszący Dziecięcej Orkiestrze Onkologicznej. Po godzinach pracy, managerowie i pracownicy różnych specjalizacji uczą się śpiewu pod okiem cuda-czyniącego chórmistrza.  I tak, w kolejnych latach na scenie np. Filharmonii Śląskiej czy Teatru Rozrywki w Chorzowie, ramię w ramię z naszymi podopiecznymi, występowali: Chór Informatyków (Infovide-Matrix S.A.) Chór Managerów (Unilever Polska S.A.), Chór Doradców Podatkowych (Tax-Net Sp z o.o.) czy Chór Integratorów IT (S&T Services Polska). W tym roku zaangażowali się pracownicy Energomontażu-Południe S.A.

***

Podczas tego sobotniego wieczoru zaprezentujemy także nasze projekty oraz uhonorujemy STATUETKĄ "PRZYJACIEL ISKIERKI" osoby, firmy i instytucje, których wsparcie i zaufanie motywuje nas i mobilizuje do kolejnych działań na rzecz dzieci z chorobą nowotworową:

Nominacje 2010:

Wojewoda Śląski – Zygmunt Łukaszczyk
Justyna Kowalczyk
Piotr Baron
Joanna Nowicka
Dorota i Roman Kowalczykowie
Energomontaż-Południe S.A.
Proinstal Sp. z o.o.
Tribag Sp. z o.o.
Bertani  Poland Sp. z  z o.o. /MS Mulitiservice Sp z o.o.
Miejski Dom Kultury Szopienice-Giszowiec
Dworek Pod Lipami
Klub Studencki Fraktal


Zaproszenie do Rady Honorowej:

Prof. dr hab. n. med. Tomasz Szczepański

/Kierownik Katedry i Kliniki Pediatrii, Hematologii i Onkologii Dziecięcej SUM i Ordynator Oddziału Hematologii i Onkologii Dziecięcej w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu. Jest autorem ponad 120 prac naukowych, z których ponad połowa ukazała się w cenionych czasopismach medycznych. Tuż po studiach wyjechał na stypendium naukowe na Uniwersytet Erazma w Rotterdamie, gdzie później także pracował. Laureat wielu nagród i wyróżnień, m.in. nagrody im. Stevena Hogendijka za najlepszą medyczną rozprawę naukową w dziedzinie medycyny oraz nagrody Prezesa Rady Ministrów za rozprawę habilitacyjną w 2006 roku./Bilety: 30 (ulgowe) i 50 zł (normalne)

Kasa biletowa: Tel. 32/ 396 68 15, kasa@opera-slaska.pl
Już w sprzedaży!
Dochód z koncertu zostanie przeznaczony na rzecz dzieci z chorobą nowotworową


Serdecznie zapraszamy i zapewniamy niesamowitą energię naszych dzieciaków, fantastyczną atmosferę koncertu i tą nieocenioną magię, która rodzi się kiedy człowiek spotyka drugiego człowieka…

 Polecamy również Filharmonia Dziecięca w Pałacyku oraz Koncerty Cioci Jadzi

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent