Weleda
Weleda Baby

Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi w Teatrze Muzycznym w Poznaniu. Recenzja

Dookoła-karuzeli-czyli-dziecko-potrafi-w-Teatrze-Muzycznym-w-Poznaniu
📖 Czyta się średnio w 3 min. 🕑

Po latach, korzystając z przywilejów miejskiej mamy i niezwykłego pomysłu reżysera Krzysztofa Deszczyńskiego mogłam zaprosić moje dzieci do dotknięcia musicalowej karuzeli – tej samej, na której wirowało moje dziewczęce serce, bliskiej i znajomej, a jednak bardzo odmienionej.

"Dookoła karuzeli, czyli dziecko potrafi" to nowa propozycja Teatru Muzycznego w Poznaniu.

Spektakl oparty jest na niezapomnianych kompozycjach cyklu "Dziecko potrafi", które przyprawiają starszą część widowni o szybsze bicie serca. W nowych, odświeżonych aranżacjach szybko wpadają też w ucho kolejnemu pokoleniu, podobnie jak debiutująca piosenka o "gumie balonowej".

Barwna musicalowa scena przepełniona jest radością nieskrępowanej zabawy, błogim podwórkowym chaosem, atmosferą rodzinnej niedzieli w lunaparku. Dziecięca widownia z pełnym zrozumieniem i swobodą wtapia się w sceniczną rzeczywistość, a dorośli łapią głębszy oddech zrzucając z serca kamienie codzienności.

Fabuła przedstawienia opiera się na czterech szufladkach. Z tytułowej karuzeli odrywają się kolejno elementy zabierając widzów każdy w inną podróż. Jako pierwszy zrywa się samochód wyścigowy. Wówczas najmłodsi widzowie poznają przyczynę wypadków drogowych i zasady właściwego postępowania przy takim zdarzeniu. Druga szufladka jest patriotyczna – na polski żaglowiec napadają piraci, trzeba bronić flagi i prawdy o geograficznym położeniu naszego kraju. W kolejnej odsłonie dzieci uczą się właściwego zachowania w przypadku pożaru i poznają bohaterskich strażaków. Czwarta szufladka to szkoła i lekcja muzyki, na której z przezabawną panną Bęcwalską rozpoznajemy nazwy i dźwięki podstawowych instrumentów muzycznych.

Obsadę musicalu "Dookoła karuzeli" tworzą artyści młodzi i młodsi.

Na scenie tańczy i śpiewa ponad trzydzieścioro dzieci oraz ośmiu zawodowych solistów, aktorów, tancerzy. Radość w czystej postaci, świeżość i energia zespołu są wciskają w fotele.

"Dookoła karuzeli” to coś więcej niż wydarzenie muzyczno-teatralne. Wokół musicalu stworzony zostały duży projekt edukacyjny. Uczestniczące w spektaklach dzieci zamiast tradycyjnego programu teatralnego otrzymują zeszyty edukacyjne z zadaniami, które wprowadzają najmłodszych w świat teatru, utrwalają wiadomości na temat bezpieczeństwa oraz sposobów wyrażania emocji. Dodatkowym prezentem są opaski odblaskowe.

Z okazji premiery, dzięki akcji crowfundingowej, Teatr Muzyczny wydał również płytę CD z muzyką oraz podkładami ze spektaklu. Płytę można nabyć za nieduże pieniądze i zabrać część musicalowego świata do własnego samochodu, przedszkola, szkoły – z takim wsparciem naprawdę śpiewać każdy może! My już od kilku dni śpiewamy rodzinnie – szczerze polecam zabieganym, poszarzałym od stresów i stojącym w korkach!

Polecam też wyprawę do Teatru Muzycznego – "Dookoła karuzeli” to niezwykły spektakl familijny i musical dziecięcy najwyższej próby.

Ania Maschke

Zapraszamy także do lektury artykułów: 

Audiopyłki – wyprawa do wnętrza dźwięku. Recenzja 

Kwiat paproci. Recenzja 

392 ocen
4.95
dodaj ocenę
×

Autor tekstu : Ania Maschke

zapis na newsletter - prezent
Zapisz się na cotygodniowy newsletter z wydarzeniami w Twoim mieście i odbierz eBook za darmo! wybierz eBook dla siebie
zapis na newsletter - prezent
 
ZOBACZ TAKŻE:teatr